2025. október 31. péntek, Farkas
8°C Budapest

Újra gazdája karjaiba ugorhatott az elrabolt kutya - Videó

Jokey az ötéves staffordshire terrier gazdája házának udvaráról tűnt el, de a történteknek szerencsére jó vége lett.
Tenyek.hu
2021. február 26., péntek 09:53
Vágólapra másolva!

A kutya gazdája, egy gödi férfi február 20-án fordult a rendőrséghez, mivel eltűnt szeretett kutyája. A férfi és kis idő elteltével a dunakeszi rendőrök is feltételezték, a 300 ezer forintot érő kutyát valószínűleg ellopták.

A munkából február 19-én délután hazatérő gazdit két kutyája várta az udvaron, mikor negyedórával később újra kiment hozzájuk, már nyitott kertkapuval és egyik állat hiányával szembesült. Hiába szólongatta, járta a környéket, Jokey nem volt sehol. A másnapi rendőrségi bejelentést követően megindult nyomozás rövid időn belül eredményt hozott - közölte a rendőrség a police.hu oldalán.

A szálak egészen Heves megyéig vezettek, de megérte annyit utazni, az állatot ugyanis február 24-én visszajuttatták gazdájához.

Fotó: police.hu

A kutya ellopásával egy 30 éves apci férfit gyanúsítanak, aki azt mondta: „Megfogtam és elhoztam” – adta elő vallomásában, majd hozzátette, „szeretem a kutyákat, megtetszett, haza akartam vinni”. Állításai szerint a ház udvarába nem ment be, csak felnyalábolta a kutyát, betette a furgonjába, és egyből hevesi ismerőséhez vitte.

A 30 éves apci férfi ellen lopás vétségének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást a Dunakeszi Rendőrkapitányság.

A hazai eseteket megfigyelve, a Tények minapi adásában egy szakértő megállapította, lehetséges, hogy a megcsappant, vagyis előzőleg lefoglalt harcikutya állományt akarják pótolni a tolvajok, ezért akadnak olyan kutyafajták, amik nagyobb veszélynek vannak kitéve. Itthon rengeteg kutyalopás történt az elmúlt időszakban. A kertben gyanútlanul játszó kutyákat kicsalják, furgonba édesgetik őket, és olyan messzire viszik, amilyen messzire csak tudják, ezért mindenkit óvatosságra intenek az elővigyázatos kutyatulajdonosok.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk