További kedvező változások lesznek az egészségügyi finanszírozásban

További kedvező változásokat eredményez az egészségügyi finanszírozás rendszerében az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kidolgozott új rendelet.

A rendelet révén lehető lesz a kiterjedten gyógyszerrezisztens betegségek napidíjjal történő finanszírozása, aminek azért van jelentősége, mert ezen betegségek terápiája akár kétszáz napig is elhúzódhat - közölte a tárca kedden az MTI-vel.

A kormányrendelet kibővíti az otthoni mesterséges, úgynevezett parentális (infúzión keresztül, közvetlenül a vérbe juttatott) tápláláshoz kapcsolódó juttatások körét. Ezentúl az egészségügyi szolgáltató, függetlenül attól, hogy mennyi ilyen ellátást végez, megkapja a finanszírozási díj teljes összegét - közölték.

A rendelet révén finanszírozhatóvá válnak a fejlett sugárterápiás módszerek és az új tumormarker, valamint az új, daganatos megbetegedésekhez kapcsolódó laboratóriumi vizsgálatok - tudatták.

Fotó: Facebook/Emberi Erőforrások Minisztériuma

Támogatottá válnak a gyermekszívsebészeti ellátások, a tartós inkontinenciában szenvedőknél a műsphincter (szilikonpumpa) eszköz beültetése. A nehezebben ellátható esetekben is rendeződik az agyi érelzáródáson, agyvérzésen átesett betegek kivizsgálásának finanszírozása, valamint bővül az egynapos ellátás keretében végezhető műtétek köre - írták.

A "tényleges felméréseken" alapuló finanszírozási rendszer csökkenti a kórházak terheit, és kiegyensúlyozottabbá válik a gyógyító tevékenységek eloszlása az intézmények között. Ezek az előnyök azt is garantálják, hogy a betegek még szélesebb körben részesülnek a megfelelő kezelésben - tette hozzá a tárca.

A kormány az ország egészségügyi helyzetének folyamatos javulása érdekében számos olyan intézkedést hoz, amely tartós egészségügyi hatásokat eredményez. Az egészségügyi szakellátás fontos alappillére, hogy megvalósuljon a tényleges felméréseken alapuló finanszírozási rendszer - áll a közleményben.

MTI

2021. szeptember 07. 12:00
Két MÁV-alkalmazott, egy jegyvizsgáló és egy pénztáros sérült meg könnyebben, amikor kisiklott a Vácról Balassagyarm...
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a...
Az Európai Unióban a lakosság 23 százaléka fűtési nehézségekkel küzd és a magyarhoz képest 3-4-5-szörös energiaárak ...
Donald Trump amerikai elnök jelentette be, hogy „nagy bizonyossággal” elfogtak egy gyanúsítottat Charlie Kirk meggyi...
Házat, lakást vásárol most mindenki, szó szerint licitharc dúl az ingatlanokért! A sztárok is küzdenek, mutatjuk, ho...
family
időjárás-jelentés, 2025. szeptember 12., péntek
Korda György és Balázs Klári szokás szerint kicsit izgul, mert minden közönségtalálkozó egy kincs az életükben, amir...
family
Most először áll kamerák elé Schobert Norbi egykori testnevelő tanára és sosem hallott történeteket, sőt titkokat ár...
family