Az elemzésben az áll, hogy a "bukott főpolgármester külföldi jobbkeze", a nyílt társadalom hálózatában fontos pozíciókat betöltő Korányi Dávid által irányított, Egyesült Államokban működő egyesület saját honlapján jelentette be, hogy három magyarországi szervezetet részesítenek támogatásban, értelemszerűen ezek mindegyike az ellenzék holdudvarába tartozik.
Úgy folyatták, hogy a Magyar Civil Összefogás a 2019-es önkormányzati, és a tavalyi országgyűlési választást megelőző baloldali "előválasztási matiné" rendezésében is szerepet vállaló Magyar György miatt lehet ismerős.
Megjegyezték, hogy a legutóbbi helyhatósági megmérettetésre hasonló modellben készült az ellenzék, mint a tavalyi országos szintűre.
Főpolgármester-jelöltjük mögött egy "mikroadományokat" gyűjtő mozgalom állt, a kampányban részt vett a DatAdat, a politikai üzeneteket pedig nagyösszegű hirdetésekkel juttatta el a választókhoz az EzaLényeg nevű propagandamédia. Ennek a szervezeti felépítésnek volt tehát részese Magyar György is - írták.
A 2021-2022-es kampányban a már bejáratott felállásban futottak pályára az "idegen zsoldba" szegődött politikai erők, és a hírhedt ügyvéd sem hiányzott soraikból - írták.
Az általa felügyelt előválasztáshoz kapcsolódó legemlékezetesebb hír az volt, hogy az átvert szavazók helyett Bajnai Gordon üzenete döntötte el, hogy végül Márki-Zay Pétert állították ki miniszterelnök-jelöltként.
A Magyar Györgyhöz köthető szervezetet, állítása szerint, az Action for Democracy azért támogatja, hogy mérsékelje a magyarok "közéleti részvétel iránti széles körű apátiáját".
"Úgy tűnik, megfeledkeztek a tavalyi választás kimagasló részvételi adatairól, vagy egyszerűen csak nem értették meg, hogy a választók nem a közéleti szerepvállalást utasítják el, hanem a háborúpárti baloldalt" - fogalmaztak az elemzésben.
Azt írták, hogy a korábbi tapasztalatok alapján Korányiék közleményét érdemes erős fenntartással kezelni: a támogatottak köre a valóságban szélesebb is lehet, összegeket pedig nyilvánvalóan most sem közöltek.