Több ezren haltak meg Európában az idei hőhullám miatt

Becslések szerint legalább 15 ezren haltak meg Európában az idei hőhullám miatt - közölte hétfőn Hans Kluge, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai regionális igazgatója.

Kluge kiemelte, hogy a legsúlyosabban érintett országok Németország és Spanyolország voltak.

A feljegyzések kezdete óta az idei év júniusa, júliusa és augusztusa volt a legmelegebb három hónap, a szokatlanul magas hőmérséklet pedig a középkor óta nem látott szárazsághoz vezetett Európában.

"Az országok által biztosított adatok alapján úgy becsülik, hogy legalább 15 ezer ember vesztette életét közvetlenül a 2022-es hőség miatt" - mondta Kluge. "Csaknem négyezer halálesetet jelentettek az egészségügyi hatóságok a három nyári hónap alatt Spanyolországban, több mint ezret Portugáliában, több mint 3200-at Nagy-Britanniában, és mintegy 4500-at Németországban" - hívta fel a figyelmet a szakértő, hozzátéve, hogy a becsült érték még növekedhet tekintettel arra, hogy egyre több ország közli erre vonatkozó adatait.

A hőhullámok keltette aszályok terméskiesést, rekord mértékű erdőtüzeket és rendkívüli mértékű terhet okoztak a kontinens energiahálózatának. Nagy-Britanniában a júniusi-júliusi kánikula során 40 Celsius-fok fölé is emelkedett a hőmérő higanyszála.

A múlt héten publikált ENSZ-jelentés szerint Európa melegszik a leggyorsabban, az elmúlt három évtizedben a globális átlagnál több mint kétszer nagyobb hőmérséklet-emelkedést mértek.

MTI/A címlapfotó illusztráció (MTI)

2022. november 08. 07:52
A Tisza Párt újabb hazugsága bukott meg. Radnai Márk alelnök egy belső levelében fideszes titkosszolgálati akcióval ...
Kapitány István útja az impexektől vezetett a Shellig. Tavaly tavaszi kiugrása után nem is annyira meglepő, hogy a T...
„Nem akarunk háborút, és nem akarjuk, hogy a magyarok pénzét Ukrajnába küldjék. De a nyomás nő. Mindent bevetnek. Br...
Összegörnyedve, magzatpózban feküdt a magyar hegymászó több mint 4700 méter magasan a Himaláján, nem tudott megmozdu...
family
Szervezeti pszichoterrorként jellemezte a Tisza Párt belső működését Arató Miklós, a nagykállói Tisza Sziget volt ka...
Testközelből láthattak mentőhelikoptert leszállni a látogatók a Szent Imre Kórház tetején, beteg nem volt rajta, mer...
Tízmilliárd forintos beruházást jelentett be Szijjártó Péter. Egy magyar-szerb tulajdonú építőipari vállalat hoz lét...
Az aláírásgyűjtés lényege, hogy világosan kimondjuk, hogy nem küldünk katonákat, fegyvert és pénzt a háborúba - ezt ...