
Oszló holttestekre bukkantak egy temetkezési vállalatnál, nem hűtötték őket
Az intézményben 82-en tartózkodtak a tragédia idején, a többieket sikerült időben kimenteni a lángoló épületből.
Olga Ramírez, polgármester a spanyol közszolgálati televíziónak (TVE) elmondta: a tűz az egyik lakószobában keletkezett, az áldozatok füstmérgezésben vesztették életüket.
A lángokat a tűzoltók reggelre eloltották, de keletkezésének pontos okát egyelőre nem tudni - tette hozzá.
A spanyol sajtóban megjelent információk szerint egy matrac fogott tüzet, és onnan terjedtek tovább a lángok.
Az időskori mentális betegségekre szakosodott intézményben a két, éjjeli ügyeletben lévő gondozó értesítette a tűzoltókat, és kezdte meg az emberek kimenekítését.
A 800 lakosú településen a szomszédok is a tragédia helyszínére siettek segíteni, amíg a tűzoltók megérkeztek a mintegy 30 kilométerre található Zaragozából.
A tragédia miatt a tartományi parlament elhalasztotta péntekre tervezett ülését, és Jorge Azcón, Aragónia régió elnöke a helyszínre utazott.
MTI/Videó: AP News

Oszló holttestekre bukkantak egy temetkezési vállalatnál, nem hűtötték őket

Brit védelmi miniszter: Európának fel kell készülnie a háborúra

Bevásárlóközpont pelenkázójában késeltek meg egy nőt

Megölte 4 éves kisfiát egy nő, mert még nem volt szobatiszta

Észtország is háborúra készül – 12 hónapra bővíti a sorkatonaság idejét

Brüsszel radikális tervet javasol: Ukrajna már 2027 január 1-jén az EU tagja lehet

Altatásban lévő betegeket erőszakolt meg egy kórházi ápoló

Német vezérőrnagy a sorkatonaság mellett 48 órás munkahetet javasol

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél

Horror egy német karácsonyi vásáron: hátba szúrtak egy 16 éves fiút

Tízezreket evakuálnak Washington államban a heves esőzés okozta árvizek miatt

Újabb erős földrengés rázta meg Japán északkeleti régióját