
KSH: a vendégek száma 8,3 százalékkal, a vendégéjszakáké 5,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
A rendőrök 2021. január 14-én 14 óra 50 perckor elakadt személyautót találtak Mátételke külterületén. A kocsi körül nyolc, magát szír állampolgárnak valló férfit tartóztattak fel.
A rendőrök ezután átvizsgálták a helyszín környékét, és a jármű közelében elfogtak egy ukrán állampolgárt. A gyanú szerint a 28 éves férfi segítséget akart nyújtani a migránscsoport tagjainak abban, hogy az illegális határátlépésüket követően továbbjussanak.
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai embercsempészés bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt nyomozást rendeltek el a sárban elakadt ukrán sofőrrel szemben. A nyomozók a gyanúsítottat kihallgatták, őrizetbe vették, és előterjesztést tesznek letartóztatásának indítványozására.

Az illegális migránsok sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták igazolni, ezért meghallgatásukat követően visszakísérték őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő- olvasható a police.hu oldalán.

KSH: a vendégek száma 8,3 százalékkal, a vendégéjszakáké 5,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Ön is vásárolt az Auchanban? Ezt a terméket ne fogyassza el!

Figyelmeztetik a magyar határ mellett élőket, váratlan hír érkezett

Végig lopták az országot a pénztárca tolvajok

Részegen száguldott a rendőrök elől, végül pórul járt a motoros - videóval

Vadásztőrrel mellkason szúrta bérlőjét egy férfi Dunakeszin

Dráma Miskolcon: Holttestet találtak egy pincében

Nyílt utcán kegyetlenül megöltek egy férfit Hajdúnánáson

Budapestre jön az igazi Mikulás: ekkor kezdődik a 21. MikulásGyár!

Úszva próbált elmenekülni a rendőrök elől - a Dunába ugrott

Most érkezett: gyerek is van a magyar elhunytak között a kenyai repülőbalesetben

Kutyasétáltatás közben vízzel teli gödörbe zuhant egy 15 éves lány Zircen