A fotó illusztráció: MTI/Koszticsák Szilárd
Azt mondta, ki kell tartani azon politika mellett, amely először a Németország és a németül beszélő világ tekintetében Magyarországot az egyik legfontosabb kereskedelmi partnerré tette.
Az amerikaiak továbbra is "jelentős mértékben" itt vannak Magyarországon, erős az együttműködés, remélik, ezt erősíteni tudják a jövőben is, és az elmúlt években egy ázsiai lába is megjelent a magyar gazdaságnak - mutatott rá.
Hozzáfűzte, a japánok mellett dél-koreaiak, kínaiak és egyéb befektetők is megjelennek, magyar cégek is piacokat találtak Közép-Ázsiában és a Távol-Keleten.
Ezek mind olyan eredmények, amelyeknek hétköznapi haszna a következő években fog jelentkezni, amikor az emberek érzékelik, a magyar bérek emelkednek, a magyar munkahelyeket meg tudják védeni, a magyar beszállítói lánc egyre erősebb - fogalmazott Orbán Balázs.
A politikai igazgató az orosz-ukrán háborúról azt mondta, a szakirodalom szerint az ilyen típusú katonai konfliktusok mindig a kommunikációs csatornák helyreállításával és rövid távú tűzszünetek elérésével oldódnak meg, azok teremtenek olyan nemzetközi környezetet, amiben a hosszú távú rendezésnek kinyílik az esélye.
Hangsúlyozta, Magyarország ennek a józan álláspontnak az erős hangú képviselője a nyugati politikai térben és az egész világon, azt reméli, hogy egyre többen csatlakoznak ezekhez a békekezdeményezésekhez.
Orbán Balázs arra a kérdésre, változni fog-e az európai elit hozzáállása Magyarországhoz, azt válaszolta, "az európai politikai vezetésben a liberálisoknak komoly pozícióik vannak, és mi ellenszélben dolgozunk", de az európai politikában ebben a helyzetben is kell, hogy legyen szövetségi politika és stratégia arról, hogyan érvényesítik saját érdekeiket.
Szavai szerint ebben előre léptek az elmúlt hónapokban: új frakció jött létre Patrióták Európáért néven, Magyarország tölti be az EU soros elnöki tisztét, ezek komoly lehetőségek, amelyekkel élni szeretnének.