Menczer Tamás: Brüsszel nem akar békét, mert fél a felelősségtől és az elszámoltatástól

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint két világos oka van annak, hogy Brüsszel tovább gerjeszti az orosz–ukrán háborút. Menczer Tamás Facebook-posztjában arról írt: az uniós vezetők nem akarnak elszámolni a háborúra költött 150 milliárd euróval, és attól is tartanak, hogy a béke beköszöntével ki kellene mondaniuk, hogy minden eddigi döntésük hibás volt - fejtette ki az Origo.

Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója egy határozott hangvételű Facebook-bejegyzésben fejtette ki véleményét az orosz–ukrán háború és az Európai Unió politikája kapcsán. Két világos indokot nevezett meg, hogy Brüsszel miért nem akar békét, és miért folytatja a konfliktus finanszírozását.

150 milliárd euró. Ennyit költött eddig az Unió a háborúra, tolt bele Ukrajnába. 150 milliárd euró, az nem tudom mennyi, de nagyon sok. Vegyünk elő egy kockás lapot, írjuk föl, 150 milliárd euró. Na, kedves felebarátok, hol a lóvé?

- írta Menczer, majd hozzátette, hogy senki nem akar elszámolni ezzel a gigantikus összeggel, pedig fontos lenne tudni, hogy pontosan hova ment, kinek és mire költötték el ezt a hatalmas támogatást.

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a másik ok, ami miatt Brüsszel nem akarja a békét, az az, hogy ezzel be kellene ismerniük: minden, amit eddig tettek, hibás döntés volt.

Ha eljönne ez a békés időszak, akkor azt kellene mondani, hogy minden, amit eddig csináltunk, az rossz volt, ez kiderült, mert a béke sokkal jobb. Sehova nem vezetett, amit csináltunk, csak tönkretette Európát, veszélyes volt, versenyképesség, gazdaság, minden, energia, minden, akkor meg le kellene mondani. Politikai konzekvenciát így szokás vállalni. Ez a másik, amit nem akarnak

- fogalmazott Menczer.

A poszt zárásaként a Fidesz kommunikációs igazgatója még azt is elmondta: a fentebb felsorolt tények miatt nagyon is nagy szükség volt arra az állásfoglalásra, amit a Voks 2025 képvisel annak érdekében, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök megvívhassa ezeket a csatákat, és képviselhesse a békepárti álláspontot.

2025. július 07. 16:02
Iskolai tömegmészárlást, véres erőszakot reklámozott Azahriah
A menedzsmentje úgy megijedt, hogy törölte a videót.
Indonéziában kitört a Lewotobi Laki Laki tűzhányó
Az Indonézia keleti részén fekvő Flores szigeten kitört a Lewotobi Laki-Laki tűzhányó, amely az indonéz vulkanológia...
Mérgező gombát szolgáltak fel ebédre egy családnak, gyilkosságként kezelik az ügyet
A bélszínben volt elrejtve.
Több ezren menekültek Indiába a szomszédos Mianmarból két helyi gerillaszervezet között kirobbant harcok miatt
Már több ezren menekültek Mianmarból a szomszédos Indiába a mianmari junta ellen harcoló két fegyveres csoport közöt...
Holtan találták Roman Sztarovojt
Saját autójában bukkantak rá a holttestére.
Tények teljes adás, 2025. július 7., hétfő
ÍTÉLETIDŐ - Letarolta az országot, iszonyatos viharral érkezett a lehűlés, Balatonfüreden orkán erejű szél tombolt, ...
Megszületett a kisbabánk!
Hihetetlen utat járt be a szomáliai modell, Kafi Rea Milla: kényszerházasság, börtön, menekülés - most pedig boldog ...
family
Gyerekek a célkeresztben
Hátulról vállba lőtte társát egy általános iskolás kisfiú Debrecenben. A szünetben vette elő az Airsoft fegyvert, am...
family
Lehetetlen? Csak nekik!
Tetteivel erőt ad másoknak? Mindig van lehetőség egy új életre, csak akarni kell? Ezek közhelyesnek és elcsépelt gon...
family
Lángokban a világ fele
Míg a világ egyik felét elmosta az eső, a másikat a tűz perzseli fel. Drámai a helyzet. Turisták menekülnek a tenger...
family

Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
A fővárosból kivezető szakaszon ütközött össze több autó csütörtökön késő délután.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Bűnös kirándulás és cserbenhagyásos gázolás
Kirándulásnak indult, bűnügy lett belőleA megyei napilap ötven évvel ezelőtti tudósítása egy négy fiatalból álló társaság zűrös kalandját idézte meg, akik 1975. június 7-én Budapestről Martonvásárra indultak, hogy Szanyi János orbánhegyi szőlőjéből bort hozzanak. A kirándulásból azonban bűnügyi történet lett: betörtek egy idegen pincébe, ahonnan élelmiszert, egy karórát és egy Skoda slusszkulcsát vitték el. A lopott járművel az M7-esre hajtottak, de egy rendőrségi helikopter megjelenésekor pánikba estek, és többen kiugrottak a mozgó autóból. A kocsit vezető Deák Ferenc tovább hajtott, de végül lerobbant. A társaság tagjai vonattal, jegy nélkül próbáltak meg visszajutni, éjszakájukat pedig a pettendi váróteremben töltötték. Budapestre visszaérve ismét találkoztak, de a rendőrség végül elfogta őket. A cikk részletesen beszámolt a botladozó szökési kísérletekről, a romos házban húzott megállóról és a büntetőeljárásról, amely már a közveszélyes munkakerülés és járműlopás vádját is tartalmazta.
Furgon és autó karambolozott, mentőt is riasztottak a helyszínre
A Hunyadi és a Petőfi utca sarkán történt a baleset csütörtökön délután.
Két személygépkocsi ütközött a zalai város központjában
Összeütközött két személygépkocsi csütörtökön déltájban Zalakaroson, a Gyógyfürdő téren – jelezte a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószolgálata. Tájékoztatójuk szerint a város hivatásos tűzoltói az egyik autót áramtalanították, a másiknál erre nem volt szükség. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Csúnyán összetört két kocsi a győri felüljárón - fotó
Karambolozott két kocsi csütörtökön délután Győrben.
Vízbe fulladt egy 13 éves fiú Baranyában − az elmúlt évek legszörnyűbb esete
A Palatinus Strandon elhunyt kislány tragédiáját követően a baranyaiaknak is felsejlik egy szörnyű eset. Sajnos vízbe fulladásos halálesetekből vármegyénknek is kijutott az elmúlt években.
Hazafelé tartott az érettségiről, súlyos balesetet okozott egy fiatal sofőr (+ videó)
Két ember súlyosan megsérült, a járművek pedig totálkárosra törtek, miután egy fiatal sofőr nagy sebességgel belerohant egy előtte bekanyarodni készülő autóba.
Döbbenetes sofőrök vannak! Olyat vett fel a fedélzeti kamera, amin rengetegen kiakadtak! (videó)
Hajszál híja volt annak, hogy tragédia legyen a vége. Baleset veszélyes helyzetet rögzített egy fedélzeti kamera vármegyénkben.
Három sérült egy sátoraljaújhelyi balesetben
Csütörtök kora délután egy autó a szembejövő sávba hajtott. A balesetben többen is megsérültek.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.