Megölte, majd elégette volt felesége holttestét egy férfi

A hatóságok a legsúlyosabb büntetés kiszabását szorgalmazzák.

Az eset 2022 szeptemberében történt Floridában, amikor a 39 éves Katie Baunach elvitte gyermekeit az egyik barátjához, míg beugrott volt férje, Ian Baunach lakására az ott maradt cuccaiért – írta meg a Crime Online kedden.

A tengerészgyalogos férfi azonban otthon volt és kicsit sem örült a nőnek. Erőszakosan viselkedett Katie-vel, bántalmazni kezdte, majd teljesen elborult az agya és nem tudott leállni. Ököllel ütötte, majd lelőtte a nőt.

Miután a nő még aznap késő este sem ért vissza a gyerekekért és a barátai nem érték el telefonon, értesítették a hatóságokat.

A rendőrök körbejárták a környéket, majd a férfi háza előtt megpillantották az anya autóját. Ekkor megpróbáltak kapcsolatba lépni a ház lakójával, de nem jártak sikerrel.

Így nem sokkal később egy házkutatási végzéssel tértek vissza a helyszínre, ahol a testépítő férfi kezdetben megpróbálta megakadályozni az egyenruhásokat.

Baunach azt mondta a nyomozóknak, hogy volt felesége átment hozzá, vitatkoztak, de ő lefeküdt, hogy elkerülje a konfliktus kibontakozását. Ám amikor felébredt, Katie már nem volt ott, így nem tudja hol lehet. Arra azonban nem tudott magyarázatot adni, hogy az autója miért van még mindig a felhajtón.


Ekkor a nyomozók erővel vonultak be az épületbe, ahol gyilkosságra utaló jeleket és bizonyítékokra bukkantak, többek között fegyvereket, hangtompítókat és vérfoltokat fedeztek fel.

A vizsgálatok és a kutatás során azonban emberi csontokat és húsdarabokat is találtak egy kupac parázsban, mely egyértelműen arra utalt, hogy a bántalmazta, lelőtte, majd elégette volt kedvesét.

A rendőrök azonnal letartóztatták a férfit, ám a rendőrkapitányságon kiderült, hogy Katie családon belüli erőszak miatt már hetekkel korábban bejelentést tett volt férje ellen, kérését azonban a bíróság elutasította. Azt tanácsolták, hogy menjenek párterápiára.

Baunach-ot jelenleg gyilkosság, lőfegyverek illegális birtoklása miatt tartják fogva. A floridai ügyészek a napokban halálbüntetés kiszabását indítványozták, ám a férfi ügyvédje ezt elfogadhatatlannak tartja.

„Ian Baunach egykori amerikai tengerészgyalogos, háborús hős, aki feláldozta testét és lelki békéjét hazájáért. Elkeserítő, hogy a kormány, amelynek megvédéséért és megőrzéséért harcolt, halálbüntetéssel sújtaná őt.” – mondta a volt férj védője.

A végső, mindent eldöntő tárgyalásra még várnak.

2023. február 22. 06:59
Több mint 67 év börtönbüntetésre ítélt az egyesült államokbeli Colorado bírósága egy gambiai katonát, aki a vád szer...
Éles diplomáciai feszültség alakult ki Franciaország és Olaszország között, miután Matteo Salvini olasz minisztereln...
Kocsis Máté szerint „a brüsszelita MANöken teljesen elvesztette a fonalat a kamuzásban. Kár folytatnod a blöffölést,...
Migránsellenes tüntetések söpörnek végig az Egyesült Királyságon: Liverpooltól Bristolon át Newcastle-ig tiltakoznak...
A sajtó egész egyszerűen csak az "ördög ügyvédjeként" emlegeti. A tárgyalóteremben kíméletlen stratéga, aki szavaiva...
family
Mini ásatásokkal és állatsimogatóval várták a kicsiket és nagyokat Vértesszőlősre, az idén jubileumot ünneplő Samu-n...
Felrobbant egy gyár Louisianában. Az eset után drámai felvételek készültek, sűrű füst és óriási lángok borították be...
Az ország minden pontjáról érkeztek a rajongók Kapu Tibor első közönségtalálkozójára, a Millenáris Parkba. A magyar ...
Száguldozó motorosokra vadásztak a rendőrök a Mátrában. A statisztikák szerint a szabálytalankodók miatt rengeteg a ...