
Oroszország elleni atomháborúra készülnek a britek: nukleáris fegyvereket adnának Németországnak
Több videót szivárogtatott ki az ausztrál médiába egy korábbi, női kormányzati alkalmazott, aki ráadásul azt is állítja, hogy egy vezető kollegája megerőszakolta őt az irodájában még 2019 márciusában. A nő azonban először nem jelentette az esetet a rendőrségen, ugyanis félt, hogy elveszítheti a munkáját.
A 10 News-hoz eljuttatott felvételeken látszik, hogy az emberek az imateremben szexelnek, ráadásul szexmunkásokat is számtalanszor bevittek a parlamentbe.
A nő állítása szerint a videók jól mutatják a "férfiak azon kultúráját, ahol bármit megtehetnek, és erkölcsileg pedig nullák".
"Rendbe kell hoznunk a házat. Félre kell tennünk a politikát ezekben a dolgokban, és fel kell ismernünk a problémát, majd tudatosítanunk, végül megoldanunk" - mondta Scott Morrison, kormányfő kedden teljesen ledöbbenve a riportereknek.
Az elmúlt héten több ezren vonultak az utcára a nők elleni zaklatás miatt, a kormányfő azonban nem volt hajlandó nyíltan találkozni a tüntetőkkel, ám meghívta a tüntetés vezetőit a parlamentbe. Akik elutasították a kezdeményezést, mondván "nincs értelme a zárt ajtók mögötti beszélgetésnek".
A botrány tovább dagad, ugyanis Michelle Landry, parlamenti képviselő sajnálatát fejezte ki, amiért az egyik tanácsadót elbocsájtották az incidens után.
Karen Andrews, kabinetminiszter elmondta, hogy a lelkiismerete nem engedi, hogy tovább hallgasson a politikai szexizmusról. Javasolta a kormányfőnek, hogy fontolja meg a nemi kvóták bevezetését a politikai életben, amely kiegyenlítené a női-férfi képviselők jelenlétét a parlamentben.
Az ausztrál politikában már régóta szóbeszéd tárgya a zaklatások sorozata. Higgins állításai azonban rávilágítottak a szexuális erőszakra és a szexizmusra.
Fotó: Parliament of Australia

Oroszország elleni atomháborúra készülnek a britek: nukleáris fegyvereket adnának Németországnak

Jó üzlet a lengyeleknek a háború

Moszkvának üzent a belga miniszter, szerinte ekkor jön el a világvége

Nem kérünk a dezertőrökből! – Keményen reagáltak a németek és lengyelek a több tízezer új ukrán menekültre

Rosszul hangzik: Donald Trump elrendelte az atomfegyvertesztek újrakezdését

Állami kampányban és fesztiválon is szerepelt a gyermekpornográfiáért elítélt drag queen

Újabb részletek derültek ki a Louvre kirablásáról

Nem akart abortuszt – agyonlőtte várandós barátnőjét

Szemcseppel ölte meg szeretője a rendőrfőnököt

Folyóba gurult egy autó és elmerült a sofőr feleségével

Hentesbárddal ölt meg egy kisfiút egy nő, egy parkolóban esett neki

Ezért nem enged Zelenszkij a háborúból