Az Új Budai Alma Mater Általános Iskola 5.b osztálya óriási Harry Potter rajongó. Egyik lelkiismeretes tanáruk kereste meg a világsikerű könyvsorozat írónőjét. A tanárnő leírta, hogy mennyire imádja mindenegyes gyerek a filmként is sikeres fantasztikus világot.
A válaszlevélben Rowling pedig leírta, hogy sajnálja, ha esetleg későn válaszolt a kedves szavakra, de rengeteg dolga van mostanában, ugyanakkor imád visszajelzést kapni írásaival kapcsolatban, és mindig nagy örömmel tölti el, ha arról értesül, mennyire szeretik Harry világát.
Az írónő gőzerővel dolgozik a Legendás állatok és megfigyelésük legújabb filmes adaptációján, valamint nemrégen megjelent egy új kifejezetten gyerekeknek szóló könyve is.