Az örök fiatalság és az idősödés késleltetése évek óta foglalkoztatja az embereket, mára viszont már sok olyan kezelést vehetünk igénybe, amitől nem csak fiatalosnak tűnhetünk, de valóban úgy is érezhetjük magunkat. A kutatók pedig évről évre egyre közelebb kerülnek a már mindenkit érintő titokhoz, miszerint hogyan válhatunk teljesen halhatatlanná.
Habár egy milliárdos tech mogul, Bryan Johnson már most azt állítja, hogy fia vérének befecskendezésével és speciális életstílusának kialakításával már most rájött, hogyan tarthatja testét egy 18 éves férfi fizikumának állapotában, a mesterséges intelligencia szerint az örök életre még bizony sokat kell várnunk.
De még ne szaladjunk ennyire előre, a következő években is óriási mérföldkövekhez ér majd a tudomány ezen a területen. A mesterséges intelligencia jóslata szerint 2030-ig az öregedés biológiájának megértésében és az öregedés elleni kezelésekben, mint a szenolitikus gyógyszerek és az őssejt-terápiák kezdeti alkalmazásában jelentős előrelépéseket érhetünk el. Ha újabb tíz évvel tekintünk előre, az első olyan genetikai módosítások és sejtterápiák is megjelenhetnek majd, amelyek célja az öregedés lassítása vagy részleges visszafordítása, emellett a bionikus implantátumok és mesterséges szervek is széleskörben elérhetővé válnak majd.
2040 és 2070 között a mesterséges intelligencia jóslata szerint olyan génszerkesztési technológiák terjedhetnek el, amelyek lehetővé teszik az öregedéssel kapcsolatos gének módosítását.
„Az agy-gép interfészek kezdeti alkalmazása is megtörténhet az egészségügyben és a neurológiai betegségek kezelésében” – válaszolta kérdésünkre, hozzátéve, még ebben a néhány évtizedben a komplexebb bionikus és kibernetikus fejlesztések is óriási lépést tehetnek előre, amelyek javítják az emberi teljesítményt és hosszabb életet biztosítanak. Emellett megjelennek az agy-gép interfészek fejlettebb verziói, amelyek lehetővé teszik az emberi tudat részleges digitalizálását.