Brüsszelnek sok van a rovásán, a bevándorláspárti politika, a migráció támogatása, az illegális migráció kudarcos kezelése az egész európai kontinens képét változtathatja meg. Mindenki számára ismert, hogy a 2015 óta tartó migrációs válság milyen súlyos gazdasági, kulturális és biztonsági következményekkel jár. Magyarországon 2015 óta mondjuk, hogy a bevándorláspárti politika végleg tönkreteszi Európa biztonságát, kultúráját, gazdaságát.
Biztonsági szempontból kritikus, hogy összefüggés mutatható ki a terrorizmus fokozódása és az illegális migráció között is. Európát jelenleg számos olyan fegyveres konfliktus veszi körül, ami jelentős migrációs hullámokat indíthat. Brüsszel Európába importálta az eddig távoli konfliktusokat, a migrációval a terror, az antiszemitizmus, a növekvő erőszak és bűnözés is Európába költözött.
Emellett az észak-afrikai népességnövekedés, a Száhel-övezetben a katonai puccsok sorozata, valamint az ott tapasztalt éghajlatváltozás és az ukrán gabona meg nem érkezése okozta egyre súlyosbodó élelmiszer-ellátás bizonytalansága újabb és még tömegesebb áradatot eredményezhetnek Európába. Tényszerű adataink vannak arról, hogy több, Európában támadást végrehajtó dzsihadistát a merényletük elkövetése előtt az európai határokon regisztráltak.
Kilenc év telt el, és az illegális migrációs nyomás kontinensünkön nem csendesült, sőt az elhibázott brüsszeli döntéshozatal következtében évről évre fokozódik egész Európában. Magyarországról nézve sajnálatos és döbbenetes, amit a brüsszeli háborúpárti vezetés művel jelenleg, az illegális migrációt ugyanis nem megfékezni, hanem szétteríteni és finanszírozni akarják, újabb történelmi hibát követve el Európa ellen.
Most minden eddiginél veszélyesebb pillanathoz értünk. Magyarországra is minden eddiginél keményebb eszközökkel rá akarják kényszeríteni a migránsok betelepítését.
A héten Brüsszel ismét szélesre tárta az illegális bevándorlók előtt a kontinens kapuját, április 10-én ugyanis az Európai Parlament plenáris ülése elfogadta a tíz jogalkotási javaslatot tartalmazó migrációs és menekültügyi paktumot. A paktum egy nyílt meghívólevél a migránsok számára, amely szemben áll az európai emberek, közte a magyarok döntő többségének az akaratával.
Próbálják bárhogy is magyarázni, az illegális migráció megtűrése, a migránsok tagállamok közötti elosztásának erőltetése nem jelent megoldást Európa súlyos gondjaira.
A győzelmi zászlókat lobogtató háborúpárti brüsszeli vezetésnek szembe kell néznie azzal a ténnyel, hogy a tagállamok lelkesedése a paktum iránt korántsem egyöntetű. Juraj Blanár szlovák külügyminiszter a szavazás másnapján már úgy nyilatkozott, hogy a migrációs paktum hosszú távon fenntarthatatlan módszer, amely elégtelen a schengeni térség illegális migrációval szembeni védelmének az ellátására. A paktummal kapcsolatos korábbi, nagyköveti szintű egyeztetésen pedig Lengyelország a csomag részét képező összes jogszabálytervezet esetében nemmel szavazott, valamint Szlovákia, Ausztria, Csehország, Málta, Litvánia és Szlovénia is kritikusan viszonyult egyes dossziékhoz. Igaz, a Brüsszelnek megfelelni igyekvő új lengyel vezetés hivatalosan azzal indokolta álláspontját, hogy a nemleges szavazatának indoka az előző kormány által keltett migrációs dezinformációs propaganda, különösen a menedékkérők relokációját illetően, amelynek köszönhetően a jelenlegi lengyel közhangulat nem teszi lehetővé a paktum elfogadásához történő lengyel hozzájárulást.
A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint az európai emberek 71 százaléka úgy gondolja, hogy Brüsszel rosszul kezeli a migrációt. Ennek ellenére a júniusi európai parlamenti választás miatt mandátumának végéhez közeledő Európai Parlament halaszthatatlannak érezte a migrációs paktum áterőltetését. Az elszomorító valóság tehát világosan megmutatkozott: a különböző érdekcsoportokat zsoldos módjára kiszolgáló brüsszeli balliberális elit még a saját választópolgárai érdekein és értékein is képes átlépni, hogy érvényt szerezzen akaratának.