Hamis tárgyat leplezett le a Kincsvadászok szakértője

Megyesi Balázs ritka Zsolnay-darabokat vizsgált.

Megyesi Balázs a magánéletben is a munkája szerelmese, ugyanis Intsagram-posztban tett ki egy videót, melyben egy Zsolnay tárgy eredetiségét vizsgálja.

Kezdő, de tehetséges gyűjtő barátja vitt neki két Török János kollekciós Zsolnay tárgyat, amit nagyon kedvező áron, egy piacon vásárolt meg.

Mint kiderül a kettő közül az egyik valóban Zsolnay, bár látható rajta kis sérülés, ami utólag lett megragasztva.

Ezzel semmi probléma nincs, sérült, hát ez van

 – mondta a szakértő.


A másik tárgy annyira jó utánzat volt, hogy még Megyesi Balázst is meglepte.

Ilyennel még nem találkoztam, ezért szerettem volna bemutatni nektek a videóban

- tette hozzá.

A színét és formáját is próbálták leutánozni, de mégis vannak olyan árulkodó jelek, hogy ez csak hamisítvány. A súlya, kidolgozottsága és a minősége sem annyira jó, hogy eredeti legyen.

A Kincsvadászok szaktekintélye azt tanácsolja, hogy mindig érdemes többször megvizsgálni a tárgyat, amit megveszünk.

Nézzük meg tüzetesen, mielőtt vennénk valamit

– zárta a bejegyzést a szakember.

2025. június 09. 11:34
Halálos baleset történt szombaton az M1-es autópályán Mánynál, ahol a 31-es kilométerszelvénynél a Győr felé vezető ...
Húsz nap elzárásra ítélte a bíróság azt az idős nőt, akinek a kutyái rátámadtak egy kislányra Zsámbékon. A gyereknek...
Hatalmas érdeklődés övezte a Harcosok Klubja edzőtáborát, amelyet szombaton Sátoraljaújhelyen rendeztek meg. A rende...
A Tisza Párt rezsiügyi ajánlata nem más, mint a rezsicsökkentés felszámolása – jelentette ki Czepek Gábor államtitká...
A tehetségkutató válogatója nem várt ellentéteket szült a szakemberek között.
A magyarok világosan kimondták, hogy nem kérnek az illegális migrációból, senki sem döntheti el rajtunk kívül, hogy ...
Peti, te, hallod-e! Látom, még a vasárnap délelőttjeidet is gyűlöletkeltéssel töltöd – válaszolt Magyar Péternek köz...
Nagy-Britannia egyik legnagyobb tüntetést tartották meg szombaton Londonban az illegális bevándorlás és a munkáspárt...
Franciaország elnöke kijelentette, hogy a NATO-országok politikája okozta az ukrajnai konfliktust – jelentette ki Je...