Fél szemére megvakított egy labdarúgó egy szurkolót - vádat emeltek ellene

Végrehajtandó szabadságvesztést indítványozott az ügyészség egy labdarúgóval szemben, aki a vádhatóság szerint 2020 októberében vizes palackkal fejbe dobott egy szurkolót, és a drukker az egyik szemére megvakult.

Az eset a Somogyvár-Kaposmérő megyei másodosztályú labdarúgó mérkőzésen történt azután, hogy a 34 éves játékost lecserélték a meccs második félidejében - tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség szerdán az MTI-t.

A garázdaság miatt büntetett előéletű férfi a kispadra kerülve összeszólalkozott a tőle néhány méterre álló vendégszurkolóval, majd a nála lévő palackkal nagy erővel fejbe dobta a drukkert.

Fotók: ugyeszseg.hu

A műanyag flakon felsértette a szurkoló bal szemének szaruhártyáját, így erre a szemére elvesztette a látását.

Az ügyészség maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi sértés bűntette miatt emelt vádat a labdarúgó ellen és azt kérte a bíróságtól, hogy ítélje három év börtönbüntetésre és ugyanennyi időre tiltsa el sportrendezvények látogatásától, amennyiben az előkészítő ülésen elismeri a bűncselekmény elkövetését.

 

MTI

2021. február 10. 11:49
JÁRVÁNYVESZÉLY! - Halálos lépfene pusztít Horvátországban. Hirtelen jött, nagyon sok marha megdöglött. Szigorú intéz...
family
Botrány a francia Riviérán! Erdélyi Mónika nyaralása egy hangulatos vacsorának indult, de fizetés nélküli távozás le...
family
Egyik pillanatban még szerelemre vágyott, a másikban meg attól félt, hogy rátörik az ajtót. Oláh Orsi, a Házasság el...
family
FRONTÁLIS - Kamionnak csapódott, szörnyethalt egy autós Csémnél, egy szemtanú szerint a férfi a telefonját nyomkodta...
Önök tudják, hogy a ma már luxusban és szeretetteljes családban élő Polgár Tünde honnan származik? Miskolcon nőtt fe...
family