Gurulnak a dollárok a börtönbizniszt is támogató helsinkisekhez
Nem maradhat ki a sorból a Magyar Helsinki Bizottság sem, amely régi hazai zászlóshajója a Soros-hálózatnak és nem áll távol tőlük a magyar állam elleni pereskedés sem. Az NGO 2020-ban az Európa Tanácshoz fordult egy beadvánnyal, amelyben az uniós testületet arra kérték, hogy hatálytalanítsák a kabinet arra vonatkozó döntését, hogy az év végéig felfüggesztették a fogvatartottaknak megítélt kártérítési összegek kifizetését a börtönzsúfoltsági kártalanításokkal kapcsolatos visszaélések megszüntetése érdekében.
Emlékezetes, hogy éveken át csúcsra járatták az úgynevezett börtönbizniszt, vagyis az állítólagos rossz tartási körülményekre hivatkozva a rabok a liberális jogvédő szervezetek segítségével perelték a magyar államot és tízezres nagyságrendben indítottak eljárásokat, amelyek során tízmilliárd forint nagyságrendű kártérítést kellett kifizetni a bűnözőknek az adófizetők pénzéből.
A Helsinki Bizottság odáig ment, hogy egy formanyomtatványt készített, amelyben előre leírták a panaszt és az érvelést, a fogvatartottnak csak a személyi adatait kellett beleírnia, és szignóznia a dokumentumot. Természetesen a jogvédők és ügyvédek is tetemes sikerdíjat zsebeltek be.
Tehát ez a Helsinki Bizottság 2021-ben 168 millió forintot kapott a Nyílt Társadalom Intézettől, 153,4 millió forintot a Sigrid Rausing Alapítványtól, és 122 millió forintot adományozott a szintén Soros-közeli Oak Alapítvány.
A National Endowment for Democracy 11,3 millió forinttal támogatta szervezetet. A Kahane Alapítvány 3,2 millió forinttal, az Európai Integrációs és Migrációs Program (EPIM) 2,5 millió forinttal, a Nemzetközi Büntetőjogi és Büntetés-végrehajtási Alapítvány 824 ezer forinttal támogatta a Magyar Helsinki Bizottságot.
Természetesen a bevándorláspárti Menedék-Migránsokat Segítő Egyesület is részesült Sorosék pénzéből, közel 24 millió forint támogatást kaptak 2016-ban a Nyílt Társadalom Alapítványtól.
Több százmilliós forrás egy angliai NGO-tól
A Soros-hálózat egyik nagy finanszírozója az angliai Sigrid Rausing Trust, amely hivatalosan emberi jogi mozgalmak támogatására szakosodott. A Sigrid alapítói közül ketten – Mabel van Oranje és Chris Stone – is előzőleg Sorosnak dolgoztak, akárcsak Duncan Wilson, a szervezet ügyvezető igazgatója. Nem meglepő tehát, hogy az NGO 2009 óta támogatja Soros egyetemét, a CEU-t.
Az évek során összesen 323 ezer angol fontot kapott a felsőoktatási intézmény, amely mai árfolyamon közel 140 millió forintnak felel meg. De 2022 augusztusában újabb 2 évre nyertek 51,7 millió forint támogatást, amelyet különböző ösztöndíjprogramokra fordíthatnak.
A Sigrid a Soros által is évek óta pénzelt Artemisszió Alapítványnak körülbelül 30 millió forintot adott azért, hogy az orosz–ukrán háború következtében kialakult menekültáradat során plusz egy ukránul beszélő alkalmazottat tudjanak fogadni. A pénzt továbbá különböző mentorprogramok, workshopok, nyelvi és munkahelyi készségek fejlesztésére irányuló képzések indítására fordíthatják.
Az úgynevezett Civilizáció koalíció 34 civil szervezet együttműködésével jött létre 2017-ben, jelenleg az egyik nagy hazai uniós pénzelosztó, az Ökotárs Alapítvány vezeti. A Sigrid Rausing Trust 2019 óta támogatja őket, 2020-ban elnyertek egy hosszú távú, 65 millió forint összértékű támogatást, de már korábban is kaptak 28 millió forintot.
Ennél is nagyobb összeget kapott az Átlátszó.hu, amelyet 2019 óta támogat a Sigrid. Korábban is kaptak már 140 ezer font, azaz 60 millió forint támogatást, majd 2021-től további 77 millió forintot több mint 3 éves ciklusra, tehát még a 2024-es önkormányzati és EP-választási kampány idején is fel tudják használni ezt az összeget.
A sajtónál maradva meg kell említeni, hogy a Direkt 36 nevű portálnak összesen 82 millió forintot nyújtott az angol, Soros-közeli NGO. A Sigrid támogatta a baloldali K-Monitort is, amely 2020 óta 97 millió forint értékben kapott forrásokat a civil társadalom munkájának segítésére.
Dől a pénz az LMBTQ-lobbistákhoz
A Sigrid Rausing Trust által támogatottak névsorában viszonylag friss szereplő a Háttér Társaság, hiszen eddig csak egyszer, 2022-ben kaptak 21,5 millió forintot az angol alapítványtól. A NANE (Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen Egyesület) és a Patent Egyesületnek eddig több mint 254 millió forint támogatást nyújtott a Sigrid. Az angol NGO kapcsán végül meg kell említeni még a Transparency International Magyarországot is, amely korábban már nyert 34,5 millió forintot, de idén januárjában újabb 97 millió forinttal bővült a számlájuk.
A felsoroltakból is egyértelműen látszik, hogy a Soros-hálózat minden olyan kezdeményezést bőségesen ellát anyagi forrásokkal, amelyek támadják a nemzeti elkötelezettségű Orbán-kormányt, illetve segítik a hagyományos társadalmi normák lazítását.