A Csernobilban élő kóbor kutyák úgy fejlődtek, hogy ellenálljanak a területet elárasztó halálos sugárzásnak a mintegy negyven évvel ezelőtt történt nukleáris katasztrófa után - írja a Mirror egy új tanulmány alapján.
A csernobili atomerőmű-balesetben körülbelül harminc ember halt bele azonnal a robbanás, illetve a robbanás okozta radioaktív sugárzás következményeibe. Az 1986 áprilisában bekövetkezett atomkatasztrófa áldozatainak száma azonban máig pontosan nem tisztázott.
Csernobilt és környékét azóta elhagyták az emberek, és az atomszennyezés egyes vadon élő állatok populációit is elpusztította.
Vannak azonban olyan élőlények, amelyek csodával határos módon alkalmazkodni tudtak a sugárzáshoz: ők a csernobili "sugárkutyák", akiknek génjei úgy mutálódtak, hogy immunissá váltak a más élő szervezetek számára halálos mértékű sugárzásra.
A tudósok körülbelül 500 csernobili kutyát vizsgáltak, amelyeket két fő csoportra osztottak: az első csapat az erőmű közelében, a második pedig Csernobilban él.