A BMW vezérigazgatója megcáfolta a tiszás szakértő állításait

A Tisza Párt környékén felbukkanó régi baloldali szakértők évek óta sulykolt toposzát zúzta porrá az egyik legnagyobb német autógyártó cég vezetője a napokban tett nyilatkozatával.

A BMW-konszern vezérigazgatója a német Focus című lapban dicsérte a múlt pénteken hivatalosan megnyitott debreceni gyárat, amelyet a globális gyártási hálózat úttörőjének nevezett – írja a Magyar Nemzet. Mindez ellentmond a Tisza szigeteknél rendszeresen előadó Petschnig Mária Zita hamis állításainak arról, hogy nem érkeznek nyugati befektetők Magyarországra.

Oliver Zipse, a BMW-konszern vezérigazgatója a német portálnak úgy mutatta be a debreceni új autógyárat, mint a bajor cégcsoport legkorszerűbb egységét.
– A globális gyártási hálózatunk úttörője a most megnyitott magyarországi üzem – fogalmazott Zipse. A gyárat kifejezetten elektromos autók előállítására tervezték, számos innovatív rendszerére és eljárására új szabadalmakat jelentettek be. A debreceni létesítmény központi szerepet játszik a BMW Group elektromobilitásra irányuló stratégiai orientációjában.

A gyártóüzem a BMW szerint a normál üzemmenetben kizárólag megújuló forrásból származó villamos energiával működik, és teljes mértékben fosszilis energiahordozók nélkül üzemel.

Fotó: Oliver Zipse, a BMW AG vezérigazgatója beszédet mond a BMW Group debreceni gyárának avatásán 2025. szeptember 26-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Zipse a debreceni nyitóünnepségen kiemelte: a cég számára a magyarországi gyár megnyitása egyben erős jelzés is a tekintetben, hogy a vállalat bővíteni kívánja a jelenlétét a kontinensen, és meg kívánja erősíteni elkötelezettségét Európa – mint erős és versenyképes ipari helyszín – iránt. A világ öt BMW-telephelye közül a debreceni gyár az első, amely megkezdi a hatodik generációs, hengeres cellákkal ellátott akkumulátorok összeszerelését.

A német cégvezető értékelése impozáns képet nyújt a magyarországi befektetői környezetről, amit a baloldali megmondóemberek minden fórumon igyekeznek a lehető legsötétebben lefesteni.

Ezt teszi régóta a Tisza szigetek állandó előadója, Petschnig Mária Zita is, aki egy héttel ezelőtt Juhász Péter egykori botránypolitikus, újabban ellenzéki „influenszer” podcast műsorában arról beszélt: azért küzdöttek a közgazdászok 1990 előtt, hogy a verseny épüljön be a gazdaságba, és hogy ne avatkozzon be az állam.

A tiszás közgazdász az extraprofitadót is bírálta, és kijelentette, hogy a fejlett gazdaságok befektetői azért nem jönnek Magyarországra, mert itt bármi megtörténhet. – És teljesen igazuk van – tette hozzá a baloldali politológus, Kéri László felesége.

A videóban 40:17-től:

Néhány perccel később a beszélgetésben Petschnig ismét hangsúlyozta a külső vállalkozói bizalom fontosságát. Szerinte nem jönnek a nyugati befektetők, így csak dél-koreai és kínai befektetések voltak az elmúlt években. (Ez a rész pedig a videóban 56:54-től látható.)

A BMW-vezér nyilatkozata és önmagában az a tény, hogy Debrecenben nyitotta meg a német nagyvállalat a legkorszerűbb üzemét, nyilvánvalóvá teszi, hogy Magyar Péterék markáns támogatója valótlanságokat állít, és egyetlen célja van, az Orbán-kormány megbuktatása.

Nyitókép: Orbán Viktor miniszterelnök (b4) a BMW Group debreceni gyárának avatásán 2025. szeptember 26-án. Mellette balról jobbra: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Papp László polgármester, Ilka Horstmeier, a BMW Group emberi erőforrásokért, ingatlanügyekért és munkakapcsolatokért felelős igazgatósági tagja, Oliver Zipse, a BMW AG vezérigazgatója, Hans-Peter Kemser, a BMW Manufacturing Hungary Kft. elnök-vezérigazgatója, Milan Nedeljkovic, a BMW Group igazgatóságának gyártásért felelős tagja és Lázár János építési és közlekedési miniszter. MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Benko Vivien Cher

2025. október 01. 13:25
A Tisza beemelte programjába Brüsszel orosz energia tiltására vonatkozó célkitűzését. Az intézkedés minden magyarnak...
Donald Tusk lengyel miniszterelnök szerint Európának fel kell hagynia azzal, hogy kizárólag az Egyesült Államokra tá...
Gulyás Gergely a közösségi oldalán közzétett bejegyzésében arra hívta fel a figyelmet, hogy a bíróság ítélete alapjá...
Reagált a Szőlő utcai javítóintézet körül kialakult ügyekre és az azokkal kapcsolatos sajtóhírekre közösségi oldalán...
Szalay-Bobrovniczky Kristóf kijelentette, újabb videón láthatjuk, hogy a volt vezérkari főnök arról beszél, tele van...
A magyar miniszterelnök szerint politikai, pénzügyi és energetikai döntések is szembemennek hazánk érdekeivel.
ELMERÜLT - Eltűnt egy fiatal férfi a Hortobágy-Berettyóban, miután felborult a csónakja. Négyen ültek benne, hárman ...
Egy hónapja startolt el a fix 3 százalékos hitelprogram, amely nemcsak szuperstartot vett, hanem továbbra is óriási ...