A „független” szakértői szerepet régóta sajátosan értelmező Török Gábor az elmúlt hetekben egyre nyíltabban igyekszik alátámasztani azokat a közvélemény-kutatási eredményeket, amelyek a Tisza Párt vezetését mutatják a kormánypártokkal szemben. Legutóbb azonban nem a baloldali manipulációs kerekasztalhoz felméréseit értelmezte, hanem a Nézőpont Intézet friss, hétfőn nyilvánosságra hozott kutatási eredményének érvényességét és hitelességét vonta kétségbe. A felmérés szerint a mandátumok 61 százalékát szerezné meg a Fidesz–KDNP, amely a listás szavazatok 47 százalékát gyűjtenék be, míg a Tisza Párt 37 százalékot érne el, ha most vasárnap lennének a választások.
Nem sokkal ezután Török Gábor politikai elemző a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben kritizálta a Nézőpont Intézet kutatását. „Ha jól értem, kaptunk egy magyarázatot arra, hogy a több közvélemény-kutatónál látott eredményekhez képest (ahol a Tisza vezet vagy fej fej melletti az eredmény) a Nézőpontnál miért jelentős a Fidesz előnye” – kezdte a posztját. Szerinte a Nézőpont kutatásában a „bizonytalanok és rejtőzködők körében a statisztikai módszerekkel beazonosított pártpreferenciát” rész valami olyasmit jelenthet, hogy az intézet itt nem részletezett statisztikai módszerekkel megmondja, „kitalálja”, hogy kire szavaznának azok, akik a pártpreferenciájukat firtató kérdésre azt válaszolják, hogy még nem tudják, vagy nem akarják megmondani.
Török hozzáteszi: „könnyen lehet tehát, hogy a – ahogy a közlemény mondja – »bevallott« pártpreferenciák alapján náluk is lényegesen rosszabbul áll a Fidesz, de a Nézőpont más kérdésekre adott válaszok vagy egyéb módszerek alapján úgy véli, hogy a Fidesznek komoly tartaléka van a bizonytalanok és a rejtőzködők között, és ezeket hozzá is számítja a Fidesz végül publikált eredményéhez.”
A hitelrontásra is alkalmas kritikára Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont vezetője kommentben reagált Török bejegyzése alá: „A kormány régóta dolgozik a török–magyar barátságon és láthatóan a Török–Magyar barátság létre is jött…"