2025. október 31. péntek, Farkas
14°C Budapest

Elítélt uzsorás és zsaroló bűnöző jelent meg Magyar Péter aktivistáival a Műegyetemnél

Strausz István elítélt uzsorás és zsaroló bűnöző tűnt fel vasárnap délután a Tisza rendezvényén a Műegyetemnél. A férfi nem véletlenül érkezett: a kiskunhalasi Tisza Sziget tagjai vitték Magyar Péterhez. Strausszal utazott a korábban SZDSZ-es, majd jobbikos, végül tiszás Harkai Péter is - írta a Magyar Nemzet.
Tenyek.hu
2025. április 14., hétfő 08:09
Vágólapra másolva!

"Mészáros után nem sokkal letartóztatták Strausz Istvánt is. A közvélekedés őt is úgy tartotta számon, mint aki rövid lejáratra és irreálisan magas kamatra ad kölcsön pénzt, majd azt adott esetben nyomásgyakorlással követeli vissza – sikerrel. 

A jelenleg kétéves börtönbüntetését töltő férfit szintén uzsora, zsarolás és más bűncselekmények miatt vették őrizetbe, majd ítélték el” – ezt a bűnügyi összefoglalót közölte a Magyar Narancs online oldala 2012. január 9-én. A „Van rá igény” címmel, „kiskunhalasi uzsoraperek” alcímmel megjelent anyag főhőse, Strausz István ma részt vesz Magyar Péter rendezvényén a Műegyetemnél.

A férfit nehéz lesz a Tisza Pártnak letagadni, ugyanis a kiskunhalasi Tisza Sziget tagjai vitték magukkal főnökük „eredményvárójára”, ahogy azt egy másik, birtokunkba került fotó bizonyítja. A képen Strausz már tiszás kitűzőt is visel társaival.

                                                     

Forrás: Magyar Nemzet

A szervezőkre is kitér a lap, de előbb nézzük Strausz István bűnlajstromát. „A jelenleg (azaz 2012-ben – a szerk.) kétéves börtönbüntetését töltő férfit szintén uzsora, zsarolás és más bűncselekmények miatt vették őrizetbe, majd ítélték el” – írta róla a liberális Magyar Narancs.

Strausz a szintén kiskunhalasi Harkai Péterrel érkezett Magyar Péter rendezvényére.

Harkai kacskaringós politikai pályafutását korábban a Magyar Nemzet mutatta be részletesen: az elmúlt húsz évben az SZDSZ, a Jobbik, a Márki-Zay Péter fémjelezte Mindenki Magyarországa Mozgalom és a DK–MSZP–Jobbik közös jelöltjeként is megmérette magát a Bács-Kiskun vármegyei településen.

Érdekes tény, hogy az immár tiszás Harkai eddig élete összes választását elvesztette.

                                                           

Forrás: Magyar Nemzet

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk