2025. október 31. péntek, Farkas
16°C Budapest

Újabb tömeges tesztelésre készül Szlovákia

A cél, hogy a fertőzötteket és a kapcsolataikat teljesen elkülönítsék.
Tenyek.hu
2021. január 17., vasárnap 07:45
Vágólapra másolva!

Szlovákia újabb tömeges tesztelésre, és a fertőzöttek és kapcsolataik elkülönítésére készül a koronavírus-járvány megfékezése érdekében - jelentette be szombaton Marek Krajci szlovák egészségügyi miniszter.

Szlovákiában is korlátozások vannak érvényben, és 3055 ember van kórházban Covid-19 miatt.

"Le akarjuk tesztelni a lakosságot, hogy elkülöníthessük a vírust terjesztőket és kapcsolataikat, és így akár 50 százalékkal fékezzük a járvány terjedését" - szögezte le sajtótájékoztatóján Krajci. A tesztelés részleteiről vasárnap dönt a kormány.

Krajci elmondta: ha a teszteléssel és elkülönítéssel sikerül fékezni a SARS-CoV-2-vírus terjedését, akkor februárban enyhíthetők a korlátozó intézkedések. Szlovákia színekkel ábrázolt, hatfokú skálán jelöli a készültséget, amely jelenleg a legmagasabb, fekete szinten van.

MTI/Fotó: illusztráció (MTI)

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk