Vitályos Eszter a műsorban arról beszélt: Brüsszelben folyamatosan változtatni akarnak, a fenntarthatóságot akarják vizsgálni. Nem véletlen, hogy az Európai Bizottság, amikor az uniós Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) forrásairól volt szó, egész egyszerűen Magyarországra kényszerítette azt, hogy az OECD-vel készíttessenek egy jelentést a nyugdíjak fenntarthatóságáról - idézte fel.
A balliberálisok - hol a Gyurcsány-féle vonal, hol a mostani "brüsszeli üdvöske", a Tisza Párt - is folyamatosan változtatásról beszélnek, a fenntarthatóság javításáról. Azt, hogy ez mit takar, pontosan nem lehet tudni, "de sok jót nem ígér" - értékelt a kormányszóvivő.
Vitályos Eszter szerint Brüsszel sok mindenbe szeretne beavatkozni - nemcsak Magyarországon, hanem az uniós tagállamok belpolitikájában -, amelyekről azt mondják, hogy először ajánlásokat, irányelveket adnak. Aztán kiderül, hogy ezek valójában kötelezettségek lennének, mondjuk az uniós források megszerzéséhez - tette hozzá
A kormány azt gondolja, hogy Brüsszelnek nincsen beleszólása a nyugdíjak ügyébe, de látni lehet, hogy az uniós források bizonyos részét is különböző mondvacsinált okokkal tartják vissza - mutatott rá.