A néhai barátja, Jack Bruce egyszer azt mondta róla, hogy az az egyik nagy képessége, hogy összehozzon különböző személyiségeket, és harmóniát teremtsen mind emberileg, mind zeneileg, ahogyan Duke Ellington is tette. „Ezek az elismerések számomra nemcsak dicséretek, hanem emlékeztető arra, hogy a zene nem csupán hangok sorozata hanem az összetartozás legcsodálatosabb formája.”- mondta Leslie.
1992-ben Ian Anderson, Jack Bruce és Al Di Meola csatlakozott ahhoz az együtteshez, amely addig Leslie Mandoki projektzenekaraként működött, és ekkor született meg hivatalosan a Mandoki Soulmates.
„Egyértelműen hogy ő a konyha zenei főszakácsa, mesterien keveri össze az egzotikus fűszereket és a misztikus zenei hatásokat, hogy valami különleges szülessen meg. Kivételes zenész, és ritkán találkozik az ember olyannal, aki nemcsak nagyszerű zenész, hanem egyúttal zseniális lemezproducer is. Ő az ész, a vezér, mi pedig csak megjelenünk, és tesszük a dolgunkat” - mondta Ian Anderson Leslie Mandokiról. Az évek során Leslie több kimagasló fiatal egyéniséget, művészt csatlakoztatott be a Mandoki Soulmates-be, mint például Cory Henry. A formáció az idők folyamán egyedülálló szupergroup lett, 13 közös albummal, számos arany és platinalemezzel, élő DVD-vel, Blu-ray kiadással és megszámlálhatatlan elismeréssel és koncerttel világszerte.
Az eredményt egyszer Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer) foglalta össze, aki egyszerűen úgy írta le a Soulmates-t: „az egyik legjobb zenekar, amit valaha hallani fogsz.”
Leslie Mandoki víziója a Mandoki Soulmates zenekarral az, hogy visszahozza a progresszív jazz-rockot a társadalmi és politikai relevancia világába. Számára a zene mindig is a szabadság kifejezőeszköze volt. A zenekar intellektuális, költői dalszövegeivel állást foglal a társadalmi és politikai változások mellett. Több mint 30 év elteltével a Mandoki Soulmates továbbra is bizonyítja, hogy korunk egyik legkreatívabb és legelkötelezettebb zenekara.