Fotó: Mandiner
Az ügynek ugyanis Farkas Dezső felesége, F. Márta is a vádlottja, akit az ügyészség különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntettével vádol. F. Márta a vádirat szerint a költségvetésnek 97 millió forint vagyoni hátrányt okozó Future cégcsoport vezető tisztségviselőjeként követte el a bűncselekményt.
Nem is akárhogyan, ugyanis a hatóságok szerint személyesen ő volt az, aki a számlagyáras ügy elsőrendű vádlottjától, Fuzik Zsolttól átvette a visszahordott készpénzösszegeket. Mindezért több éves börtönbüntetést kért Farkas Dezső nejére az ügyészség. Farkas ugyanakkor nem csak felesége révén kötődik a Future cégcsoporthoz.
Ugyanis éppen Farkas volt az, aki átvette a bűncselekménnyel megvádolt F. Márta helyét az ügyben érintett Future FM Zrt. igazgatóságában, azonban onnan néhány hete, nem kizárt, hogy éppen a korábbi cikkek hatására, távozott. Így
Magyar Péter bizalmi embere a korrupciós ügybe keveredett vállalat egyik korábbi vezető tisztségviselője.
A Future FM Zrt. egyébként annak a Future cégcsoportnak a része, amely Mesterházy Ernőhöz, Demszky Gábor egykori főtanácsadójához köthető.
Mesterházy és Farkas Dezső kapcsolatáról már korábban is lehetett olvasni. A korábbi SZDSZ-es holdudvarhoz kötődés (ahogy azt fent jeleztük, Mesterházy Ernő a volt SZDSZ-es Demszky Gábor politikai főtanácsadója volt) után nem meglepő, amit egyik a Tisza Párt viszonyait jól ismerő forrásunk mesélt Farkas Dezsőről.
A Mandiner informátora ugyanis elárulta, hogy a Tisza Szigetek koordinátora is azok közé tartozik a szűk párteliten belül, akik kifejezetten szorgalmazzák a baloldali pártokkal való választási összefogást.
Drágán adták a Farkas-szemléletet
Farkas neve ugyanakkor nem csak céges kapcsolatai miatt érdemes említésre. Más zűrös ügyei is voltak a Tisza Szigetek koordinátorának, aki több furcsa szolgáltatást is kínált a honlapján.
A „Farkas-szemlélet Kurzus” és a „Pénz energia workshop” nyomait később ugyan megpróbálta eltűntetni, de az internet nem felejt, így ma is fellelhető, hogy a honlapon korábban megtalálható információk szerint a kínált workshopján például „feloldották a pénzzel kapcsolatos félelmeket”.
„Segítünk beazonosítani a jelenleg nálad működő pénzügyi rendszerlogikákat, majd elkezdjük felülírni mindazt, ami jelenleg korlátoz a pénzügyi szabadság megélésében. A workshop végére betekintést nyersz egy új pénzügyi gondolkodásmódba, ami az elméd által képzett pénzügyi blokkokat felszabadítja” – írták a terméket kínálva.
Akinek a pénzzel nem, de az életmódjával voltak problémái, azok pedig a „Farkas Szemlélet” nevű kurzus keretei között fejleszthették magukat. A honlap leírása szerint a „Farkas Szemlélet segít áttörni az üvegplatfont, legyőzni a mentális gátat, amivel szembe nézel”. Továbbá a „kurzus segít leküzdeni a mindennapi problémákat, mert olyan mentális képességgel ruház fel, amivel könnyebben veszed az akadályokat”. A weboldal szerint ezt a kurzust azoknak találták ki, akik „elakadtak az életben”, akiket „nyomasztják a napi problémák”, és akik „szomjaznak a sikerre”.
Mindezeket a szolgáltatásokat pedig nem kevesebb, mint potom 40 ezer forinttól kezdődően kínálta Magyar Péter bizalmi embere.
„Kiszórt 103 milliót a Hősök terei izére”
A lap úgy tudja, hogy Farkas Dezső jelenleg kifejezetten elégedetlen a pozíciójával a Tisza Párton belül. Egyik forrásunk elárulta, hogy Farkas úgy érzi, az ő és a pártvezetésben meglévő riválisai képességei alapján komolyabb feladatok ellátásával kellene megbíznia őt Magyar Péternek.
A pártelnök azonban talán nem véletlenül vonakodik ettől. A már említett kellemetlen ügyeken túl ugyanis más húzásaival is problémákat okozott neki Farkas Dezső. A tavaly ősszel nyilvánosságra került tiszás hangfelvételekből például kiderült, hogy
Farkas Dezső több mint 100 millió forintot költött a párt EP-kampányát lezáró rendezvényre a Hősök terén.
Emiatt a korábban az átláthatósággal kérkedő Tisza Pártnak adminisztrációs trükközésbe kellett kezdenie, és Magyar Péter magyarázhatta a sajtóban, hogy mi is történt.
A pártelnök más okból is elővigyázatos lehet Farkas Dezsővel, aki – a lap információi szerint – Radnai Márkkal közösen korábban azt is elérte, hogy a Tisza Párt ne rendeljen meg egy olyan amerikai licenszű szoftvert, amit a pártszervezéshez használhattak volna.
A Mandiner informátora szerint Farkasról így többekben az a benyomás keletkezhetett, hogy ezzel a lépéssel egy hozzá közel álló start up céget igyekszik helyzetbe hozni. Mindezek után kérdés, miként reagál majd Magyar Péter arra, hogy a Tisza Szigeteket koordináló kollégája kétes ügyei nyilvánosságra kerülnek.
Emlékezetes, azután, hogy a lap tényfeltáró cikksorozatának korábbi részeiben bemutatott Barati Ágnesről kiderült, hogy migránsszállót akart működtetni iváncsai házában és offshore cégben is volt érdekeltsége, Baratit a Magyar Nemzet szerint lefokozták a párton belül és másra bízták a 2026-os képviselői lista összeállítását.
Ráadásul Magyar Péternek nem csak Barati Ágnes és Farkas Dezső miatt kell aggódnia. A tényfeltáró sorozatot ugyanis hamarosan a Tisza Párt más vezető alakjainak kétes ügyeinek feltárásával folytatják.