Tordai Bence ismét hazudott! Bírósági ítélet mondja ki, hogy jogtalanul építkezett

Az Országgyűlés Gazdasági Bizottsága kedden Rogán Antal minisztert hallgatta meg. Az ülésen Tordai Bence házépítése is szóba került, a Karácsony-párt képviselője pedig meglepő módon azt állította, hogy minden szabályosan zajlott, és „boszorkányüldözés" zajlik ellene. A Fővárosi Törvényszék októberi ítélete azonban kimondta, hogy Tordai jogtalanul építkezett. Sőt, amint azt részletesen bemutatjuk, a bíróság szerint több szabályt, kerületi és országos előírásokat is megszegett a főpolgármester párttársa - írta szerdán az Origo

Tordai Bence még 2016-ban vásárolt egy parasztházat Budapest egyik legdrágább részén, a II. kerület kertvárosában. 2022-ben jelent meg a hír, hogy a politikus engedély nélkül építette nagyságrendileg 150 millió forint értékű luxusvilláját.

Karácsony Gergely párttársa megtévesztően parasztházként tüntette fel a vadonatúj épületet, amivel a hatóságokat is félrevezethette.

Az építkezéseken használandó e-naplóból kiderült, hogy a régi házat teljesen elbontották és az új háznak géppel ástak vadonatúj alapokat, tehát nem felújítás történt, hanem egy új házat építettek. Ebből kiindulva megállapítható, hogy a ház engedély nélküli, illegális építkezésnek minősül.

Fotó: Metropol

2022 augusztusában a Budapesti Kormányhivatal is megerősítette, hogy Tordai luxusvillája jogszerűtlenül, szabálytalan építési tevékenységgel valósult meg, az épületre vonatkozóan pedig építésrendészeti eljárás indult. Tordai nem fogadta el a kormányhivatal döntését, és annak határozatát bíróságon támadta meg.

2023. október 17-én a Fővárosi Törvényszék ítélete megerősítette, hogy Karácsony Gergely párttársa jogellenesen és szabálytalanul építkezett. Tordai Bence a kerületi építési szabályzat ellen is vétett, ugyanis az előírások alapján az ingatlanon önálló épület nem létesíthető a hátsó kertben, kivéve, ha azt a kiegészítő előírás megengedi, ám ez esetben nincs szó ilyesmiről. Tordai azóta kijelentette, hogy továbbra is „harcol a jogorvoslatért", és szerinte csak egy politikai lejárató hadjáratról van szó.

Az Origo birtokába került ítélet ugyanakkor megállapította, hogy „a bíróság a rendelkezésre álló adatok alapján, roncsolásos vizsgálat nélkül is meg tudta állapítani, hogy új építés történt. A bíróság ráadásul azt is kimondta, hogy „nemcsak új épület építésére nem volt lehetőség a perbeli módon, de annak bővítésére sem.

Fotó: Polyák Attila / Origo

Ez azonban még nem minden. Az ítélet szerint „az épület a hátsó telekhatártól 1,65 m távolságban, azaz teljes egészében a hátsó kert megengedett méretén belül épült, ami szabálytalan". További jogsértés is történt mindemellett, ugyanis a telek „már az építési tevékenység megkezdése előtt túlépített volt, a 15%-os legnagyobb beépíthetőség helyett a beépítettség 23,16% volt. Az új épület megépítése folytán a beépítettség nem javult oly mértékben, hogy az megfeleljen a 15%-os előírásnak".

A botrányos építkezés az Országgyűlés Gazdasági Bizottságának minapi ülésén is szóba került. A Karácsony-párt képviselője pedig meglepő módon – a bíróság ítélete ellenére – azt állította, hogy minden szabályosan zajlott, és „boszorkányüldözés" zajlik ellene. A Fővárosi Törvényszék októberi ítélete szerint azonban több szabályt is megszegett a főpolgármester párttársa, megsértette a kerületi és az országos építési előírásokat is.

Azaz – az ügy jelen állása szerint – Tordai Bence jogtalanul építette luxusvilláját, hiába állította ennek ellenkezőjét az Országgyűlésben.

2023. november 15. 13:54
Az indulatok és az agresszió felkorbácsolásának a politikában mindig rossz vége van a miniszterelnök szerint.
A Tisza-adó szálai Brüsszelbe vezetnek, ugyanis Brüsszelben nagyobb adóterhet raknának a családok nyakába, miközben ...
A miniszterelnök a Harcosok Klubjában arról írt, hogy Brüsszel katonákat küldene Ukrajnába, de Magyarországnak a háb...
időjárás-jelentés, 2025. szeptember 4., csütörtök reggel
A sokkoló jelenetet egy másik autós rögzítette. A gazdát őrizetbe vették, azzal védekezett, hogy véletlenül akadt fe...
Dálnoki Áron családja 74 milliárdos vagyonnal rendelkezik – emelte ki a kormányszóvivő csütörtöki közösségi oldali b...
Az EU-s szerződésekre fittyet hányva akarja gyorsított eljárással felvenni Ukrajnát az Európai Unióba Brüsszel. Ha a...
Mindent megtesznek, hogy ne a Tisza Párt adóemelési terveiről beszéljenek az emberek.