Több élettársát is prostitúcióra kényszerített egy férfi

A Pest Megyei Főügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki három nőt - kettő az élettársa volt - prostitúcióra kényszerített fenyegetéssel és bántalmazással.

A főügyészség az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményben azt írta, hogy a férfi 2013 év eleje és 2019 decembere között több megszakítással élettársi kapcsolatot tartott fenn az egyik sértettel. Amikor együtt voltak, rendszeres bántalmazással, illetve fenyegetéssel arra kényszerítette a nőt, hogy Magyarországon, valamint Németországban prostitúciós tevékenységet végezzen. Az abból származó bevételt a férfi elvette a sértettől. A nő többször is megpróbált megszökni a férfitól, de az mindig felkutatta és visszakényszerítette magához. Végül 2019 decemberében a sértettnek sikerült elmenekülnie és feljelentést tennie.

Az elkövető 2019 őszén - az előzővel részben párhuzamosan - újabb nővel is élettársi kapcsolatot létesített, aki beleegyezett abba, hogy prostitúciós tevékenységet fog folytatni. Az abból származó teljes bevételt ettől a nőtöl is elvette a férfi, továbbá rendszeres bántalmazásokkal tartotta félelemben a sértettet, aki emiatt sokáig félt megszökni tőle. Végül sikerült elszöknie és új élettársi kapcsolatot létesítenie, de az elkövető még ekkor is felkutatta és fenyegetőzve egy társa segítségével próbálta "visszaszerezni", de nem járt sikerrel. Ennél a sikertelen akciónál az elkövető segítőjeként eljárt másik férfi beszervezett egy harmadik nőt is, hogy prostituáltként dolgozzon, ha az abból származó bevételeiből részesedést ad neki.

A férfi összehozta a nőt az előző két nőt is futtató elkövetővel, aki utána felügyelte a sértett munkáját. A közvetítő férfi a továbbiakban nem folyt bele a futtató és a sértett viszonyába, de a felhajtói tevékenységéért a bevétel egy részére igényt tartott. Az elkövető a harmadik sértettet is bántalmazta és megfenyegette, hogy összetöri a csontjait, ha nem végzi a munkáját. Végül azzal az ürüggyel, hogy családját látogatja meg, sikerült a nőnek kiszabadulnia a "munkavégzés" helyéül szolgáló lakásból, majd feljelentést tett az elkövető ellen. Az ügyben a Pest Megyei Főügyészség az elkövető ellen többrendbeli emberkereskedelem bűntette, míg társa ellen kerítés bűntette és garázdaság vétsége miatt emelt vádat - áll a közleményben.

MTI/A címlapfotó illusztráció

2021. március 12. 10:11
Az indulatok és az agresszió felkorbácsolásának a politikában mindig rossz vége van a miniszterelnök szerint.
A Tisza-adó szálai Brüsszelbe vezetnek, ugyanis Brüsszelben nagyobb adóterhet raknának a családok nyakába, miközben ...
A miniszterelnök a Harcosok Klubjában arról írt, hogy Brüsszel katonákat küldene Ukrajnába, de Magyarországnak a háb...
CSECSEMŐHALÁL - Leejtette az apja, meghalt egy két hónapos újszülött Budapesten a hatodik kerületben. Már egy napja ...
Végre megmutathatjuk a várva várt kulisszákat és azt, amire a nézők általában a leginkább kíváncsiak. Megengedték ne...
family
Eddig nem merte megtenni, csak eljátszott a gondolattal. Most viszont nagy fába vágja a fejszéjét Molnár Anikó! Az e...
family
Hetek óta orrfacsaró bűz terjed egy budapesti társasházban. A lakók azt mondják, hogy már aludni sem tudnak a retten...
family
Miért nem szóltak senkinek? Mi történhetett valójában a négy fal között és miért kellett meghalnia annak a két hónap...
family