Az államtitkár azt mondta, a kamara helyében feltenné a kérdést, hogy mikor volt jobb orvosként dolgozni Magyarországon: 2010-ben vagy most. Hozzátette, a kollégák döntő többsége szerint "jó ma Magyarországon orvosként dolgozni".
Kiemelte, az orvosok jelenleg az átlagjövedelem több mint négyszeresét keresik az állami szférában.
"2010-hez képest az orvosok bruttó átlagkeresetét 338 ezerről 2,2 millió forintra emeltük" - ismertette, hozzátéve: hatékony bérintézkedésekkel megszüntették a magyar egészségügy legnagyobb problémáját, a hálapénzt.
Takács Péter elmondta, hogy 2005 és 2010 között egy pályakezdő rezidens bruttó alapbére 130 ezer forint volt, ez az összeg ma 690 ezer forint.
"A húsz éve pályán lévő kollégák akkoriban bruttó 190 ezer forintos alapbérrel rendelkeztek, ezt másfél millió forintra emeltük. Aki harminc éve volt a pályán, nagyjából 230 ezer forintot keresett, most 1,8 millió forintos alapfizetésre számíthat. A nyugdíj előtt álló, negyven éve pályán lévők 262 ezer forintot vihettek 2010-ben, ezt most 2 millió 380 ezer forint" - részletezte, megjegyezve: ez minden esetben az alapfizetés, ami kiegészül különböző mozgó bérelemekkel, pótlékokkal, ügyeleti díjakkal, és az esetleges magánpraxisból befolyó plusz jövedelmekkel is.