Szentkirályi Alexandra: Karácsony Gergely máris be tudott gyűjteni magának egy elégtelent

Az iskola ugyan csak most indult el, de "Karácsony Gergely máris be tudott gyűjteni magának egy elégtelent, ez pedig a város szervezésének az osztályzata" - mondta a Fidesz budapesti elnöke hétfőn Budapesten.

Szentkirályi Alexandra sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy ez a hétfő sokaknak az iskolakezdést jelenti, de "úgy látszik, hogy Karácsony Gergelynél nem ért véget a nyári vakáció, nem nagyon sikerült elkezdeni a munkát". A főváros sok pontján dugó van, nagyon sok helyen nem sikerült befejezni nyáron az útfelújításokat, összehangolatlanul, több ponton sávlezárások, terelések vannak vagy éppen nagyon lassú mederben folyik a munkavégzés - fogalmazott.

Az iskola elkezdődött, a munkavégzés a fővárosnál azonban nem - jelentette ki Szentkirályi Alexandra.

Azt mondta, 2022-ben Karácsony Gergelyék még több mint hárommilliárd forintot fordítottak útfelújításra, ez az összeg azonban a múlt évben 281 millió forintra csökkent. Ez azt jelenti, hogy Karácsony Gergely gyakorlatilag a tizedére csökkentette az útfelújítási alapot - mutatott rá Szentkirályi Alexandra.


Hozzátette: ezt érdemes azzal összehasonlítani, hogy eközben a nyári jutalmak kifizetésére a városháza vezetőinek, a "haveroknak" kétszázmillió forintot "sikerült odaadni". "Tehát amíg a főpolgármester az útfelújításokra fordítandó pénzt 281 millió forintra csökkentette le éves szinten, addig a jutalmakat idén nyáron kétszázmillió forintban állapította meg a Városháza vezetőinek" - közölte Szentkirályi Alexandra.

Megjegyezte, ha a főpolgármesternek az útfelújítások összehangolását és a nyári vakáció alatti befejezését nem is sikerült elintéznie, "úgy látszik, hogy nagyon sokaknak az első igazolatlan órát mégis elintézte".

A budapestiek ennél a szervezetlen, kaotikus városvezetésnél sokkal többet érdemelnek, és "nem a haverok zsebét kellene kétszázmillió forinttal kitömni", hanem az útfelújításokra fordított pénzt kellene végre visszaemelni minimum a korábbi szintre, vagy inkább megduplázni - szögezte le a Fidesz fővárosi elnöke.

Kérdésre válaszolva indítványozta, hogy Karácsony Gergely javasolja a Városháza vezetőinek, a "haveroknak", hogy ajánlják fel az említett kétszázmillió forintot útfelújításokra.

Forrás: MTI

2024. szeptember 02. 13:44
A 2025-ös nyári televíziós nézettségi verseny egyértelmű győztesei a TV2 hírműsorai és reggeli infotainment produkci...
Eltörölné a családi adókedvezményt a Tisza Párt, és jelentős adóemelést is tervez. Magyar Péterék visszahoznánk a há...
Egy gyerekcsapat, akik felértek a világ tetejére.
family
200 kiló – ennyit mutatott a pékség ipari mérlege Pappné Horváth Gyöngyinél. Valami olyasmi lehet ez, mint amikor az...
family
Fásy Ádám sohasem fáradt. Nem csupán akkor csattan ki az energiától, amikor a színpadon, vagy annak a közelében van,...
family
Szabó Zsófi, Ördög Nóra, Vajna Tímea és most már Palvin Barbi is. Rengeteg nő, köztük számos híresség küzd az endome...
family
Napok óta áll a bál! Egymásnak esett a Séfek séfe és a Házasság első látásra sztárja. Balogh Tamásné azt mondja: Gaá...
family