A Szajki Zrt. terjeszkedésének egyik újabb bizonyítéka, hogy egy lánycsóki sertéstelep üzemeltetésére kért és kapott környezethasználati engedélyt.
„Újra bebizonyosodott, hogy a földrablás kapcsán minden a lenyúlásról szól. (...) Ugyanis 200 millió forint fölötti értékű földek is meghirdetésre kerültek, melynek átírásához pont ugyanazt az egyszerű dokumentumot kell elkészíteni, mint egy egyhektáros föld esetében, csak ezért cserébe több százezer forintos óradíjat zsebelhetnek be a kiválasztottak. A Fidesz és a KDNP kiválasztottjai. Nekik biztosan boldog karácsonyuk lesz" – ezt még 2015. novemberében nyilatkozta Hadházy Ákos.
Azóta láthatjuk, hogy a Hadházy-klán közeli zöldbáróknak sem megy rosszul. A szóban forgó régióban több százra volt tehető az úgynevezett életjáradéki szerződések száma, amelyeket egy összegben ki is fizettek, tehát valójában adásvételi szerződések köttettek.
Az életjáradéki szerződés mint típus azért fontos a földszerzés során, mert azt – az adásvételi szerződéssel szemben – nem kell kifüggeszteni, az említett ügyek kapcsán 159-rendbeli közokirat-hamisítás vádjával eljárást is indított a Tolna megyei rendőrség, de ezeket megszüntette az ügyészség.
Arról 2020-ban az atlatszo.hu is beszámolt, hogy "Tolna megyében a földek 75%-át nem helybeli gazdálkodó családok, hanem más településen élő, tőkeerős árverezők szerezték meg.