A mesterséges intelligencia a rutintalanabb internetezőket is gyakran megtévesztik. Ez akkor nem gond, ha egy virágzó tájról készült az álfotó, ám akkor már igen, ha olyasmit próbálnak meg majd eladni nekünk, ami nem is létezik a valóságban.
Viszont ezek pár szempontot figyelembe véve kiszűrhetőek.
Ha első látásra nem is fedezünk fel semmi ordítót, egy AI kreálta fotón számos hiba szembetűnik majd – írta a Britannica Education.
Apró részletek
Vannak dolgok, amelyekkel nehezen birkózik meg a mesterséges intelligencia. Hat ujj, túl sok fog, furcsa arcvonások, elképzelhetetlen kiegészítők is megjelenthetnek az általa kreált képeken. Ha ilyesmit látunk, az már gyanús.
Ismétlődő textúrák és minták
Furcsa átmeneteket vagy éppen ismétlődő mintázatokat is felfedezhetünk egyes képeken. A haj, a bőr, a ruházat vagy éppen a háttér meglehetősen idétlenül festhet ennek következtében.
Fény-árnyék viszonyok
A mesterséges intelligencia természetellenes fényviszonyok mellett azt is megengedi magának, hogy olyan fotót generáljon, amelyen nem származhat a fényforrástól a megvilágítás.
Furcsa hátterek
A túl egyszerű és a túl komplikált hátterek egyaránt jellemzik ezeket a fotókat, és az sem ritka, hogy valami teljesen oda nem illő kerül a képre. A szaloncukrot például egyáltalán nem érti a legtöbb képgenerátor, szalonnából készít valamit helyette.