Nagy Márton a nemzeti konzultációhoz kapcsolódó országjáró fórumon hangsúlyozta, összefogással elérhető az a cél, hogy három és hat százalék közé emelkedjen a gazdasági teljesítmény. Hozzátette, az ország a koronavírus-járvány, az energiaválság és a háború miatt nehéz éveken van túl, ebben az esztendőben pedig a német gazdaság válsága hat Magyarországra.
Elmondta, bár már valamennyire függetlenítette magát az ország a német gazdaságtól, ez még nem sikerült teljes mértékben. Megjegyezte, emiatt szükséges a gazdasági semlegesség, mely gazdaságfilozófia arról szól, hogy ne keveredjen bele az ideológia a gazdaságpolitikába.
A miniszter kiemelte, Magyarországnak a keleti és a nyugati tőke is jó, hiszen - mint mondta - a befektetők fejlesztik a térséget és az országot, valamint munkahelyeket is teremtenek. A Magyarországra jövő technológia, tőke és befektetés szempontjából a kormány pragmatikus megközelítést alkalmaz - tette hozzá.
Nagy Márton ismertette, az új gazdaságpolitikának három eleme van, ezek a bérek felzárkóztatása, a lakhatási kérdéskör és kis- és középvállalkozások (kkv) méretének megduplázása. A bérek vonatkozásában hétfőn a miniszterelnök aláírta a három éves bérmegállapodást, mellyel a minimálbér jövőre kilenc, két év múlva tizenhárom, 2027-ben tizennégy százalékkal emelkedik - fűzte hozzá.
Mint mondta, a garantált bérminimum jövőre hét százalékkal emelkedik, a cél pedig az, hogy a minimálbér az országos átlagbérek ötven százalékára emelkedjen a következő időszakban. Mivel a béremelés nagy részben a kkv-kat érinti, számukra a kormány szociális hozzájárulási adó-kedvezményt fog adni az emelés mértékéig - jegyezte meg.