Az Origo cikke szerint a 2022. április 3-i országgyűlési választásokon egyértelművé vált, hogy a magyar emberek nagy többsége elutasítja azt a felelőtlen baloldali politikát, amely Magyarországot belesodorná az ukrajnai háborúba. A hazai baloldal kezdetektől a háború pártján áll, miközben a magyar kormány azonnali tűzszünetet és béketárgyalásokat szeretne. Minden érv a mielőbbi békekötés mellett és a háború folytatása ellen szól. A szomszédunkban zajló háborúban több százezer ember halhatott meg, több millió embernek kellett elmenekülni otthonából.
Közben egész Európa a háború felé sodródik. Brüsszel és más, a háborúban érdekelt nemzetközi érdekcsoportok és spekulánsok óriási nyomást helyeznek Magyarországra, azt akarják, hogy csatlakozzunk a háborúpárti országokhoz és kezdjük el a fegyverek szállítását. Tavaly tavasszal még sisakokkal kezdték, majd jöttek a lőszerek, harckocsik, ma már a legmodernebb tankokat, rakétarendszereket szállítják, és tervben vannak a vadászgépek is. Egyre több szakértő és politikus hívja fel a figyelmet arra, hogy ezek a lépések világháborúhoz vezethetnek.
Az is kiderült, hogy Brüsszel a békepárti álláspontja miatt akarja megbüntetni Magyarországot, sőt el is vennék hazánk szavazati jogát. Mindemellett egész Európa az elhibázott brüsszeli szankciók káros következményeitől szenved. A Brüsszelben elfogadott gazdasági és energiaszankciók nem csillapították a háborút, és az orosz gazdaságot sem kényszerítették térdre, sőt a szankciók egekbe lökték az energiaárakat, óriási gazdasági károkat és tomboló inflációt okoztak az uniós tagországokban.
A Fidesz-KDNP frakciószövetség ezért terjesztett be az Országgyűlésnek határozati javaslatot az ukrajnai háború egyéves évfordulóján, amely egyértelmű békepárti állásfoglalást tartalmazott. A parlament kormánypárti többsége megszavazta a határozatot, amit a dollárbaloldal – hűen a megbízói által diktált politikához – elutasított. Nem sokkal ezután háborúpárti plakátkampányt indított az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége. Az akciót az amerikai nagykövetség által finanszírozott Nyugati Pálya nevű közösségi oldal bonyolítja, mögötte pedig oldalt egy olyan cég – a Splendidea Communications Kft. – áll, amelyet Gyurcsány Ferenc régi szövetségesei vezetnek, mint például a Political Capital nevű tanácsadó intézet egyik alapítója, Somogyi Zoltán.