Leslie Mandoki: Nem oroszpártiság, hanem humanizmus a békét szorgalmazni

A népszerű zenész szerint a bal- és jobboldaliságnál sokkal alapvetőbb kérdések mentén ütköznek meg a politikai erők az elkövetkező választásokon Németországban és a világban.  

Leslie Mandoki úgy véli, a világ válságok labirintusába jutott, iránytű pedig jelenleg nincs a kezünkben. A Mandoki Soulmates alapító-frontembere a Focus Online hasábjain tekintett vissza a 2024-es évre, és fejtette ki gondolatait a németországi, valamint a nemzetközi eseményekkel kapcsolatban.

A magyar zenész kijelentette írásában, többet kell tennünk, mint valaha, ha gyermekeink és jövő generációk számára egy emberhez méltó világot szeretnénk hátrahagyni. Felidézte a jelenleg is dúló háborúkat Ukrajnában és a Közel-Keleten, illetve égető kérdésként említette a klímaváltozást is.

Leslie Mandoki 1975-ben szökött át a vasfüggönyön két társával együtt, és telepedett le Nyugat-Németországban, amely akkor maga volt a paradicsom számukra. Saját tapasztalatai alapján bátran ki meri jelenteni, hogy mindig a bevándorló felelőssége az integráció. Amikor elhagyta szülőhazáját, még egy szót sem beszélt németül, de rengeteg időt és energiát áldozott rá, hogy megtanulja a többségi társadalom nyelvét.


A Mandoki Soulmates frontembere az amerikai elnökválasztásról is szót ejtett, amelyen szerinte két olyan jelölt mérkőzött meg, akik nem is lehettek volna különbözőbbek. Úgy látja, a versenyt az döntötte el, hogy republikánus Trumppal kapcsolatban az emberek többsége azt érezte, hogy valóban az ő problémáikkal törődik: a tömeges illegális migrációval, a gazdaság fellendítésével és a háborúk megállításával.

Leslie Mandoki kijelentette, az amerikai nép is belefáradt már a háborúkba, csakúgy, mint Vietnám és Afganisztán esetében is. Rátért ezután Joe Biden személyére is, akiben bizonyosan csalódtak a USA polgárai, hiszen mindig a jogállamiság fontosságát hangsúlyozta, kijelentette, hogy a törvényeket a személyes érdekei fölé helyezi, néhány hónappal hivatalából való távozása előtt viszont még kegyelmet adott az elítélt fiának.

Mandoki úgy véli, a közelgő választásokon nem elsősorban a jobb- és baloldali tengely mentén mérkőznek meg a politikai erők, hanem sokkal alapvetőbb kérdések mentén alakulnak ki majd a törésvonalak.

Egyik ilyen a háború és béke kérdése, amelyre számára – akinek „a paifizmus a DNS-ében van” – egyértelmű a válasz. Kijelentette, az ukrajnai háború leállítása nem az oroszbarátságról szól, hanem a humanizmus eszméjéről, mint ahogy az sem Moszkva-pártiság, ha kijelentjük végre, hogy az európai szankciók nem hozták meg a kívánt eredményt.

Hozzátette, a német pártok szinte mindegyike arról beszél, milyen fegyverekkel, harckocsikkal kell támogatni Ukrajnát, az kijevi vezetésnek viszont gyakran elfelejtik, hogy ők robbantották fel az Északi Áramlatot, amely Németország infrastruktúrájának meghatározó része volt, és a gazdaság számára egy merényletet jelentett az ellene elkövetett akció.


Mandoki kifejtette, jelenleg olyan bizonyosságok is megkérdőjeleződnek a társadalomban, amelyekre korábban gondolni sem lehetett. Úgy véli, a széles nyilvánosságban kell megvitatni bizonyos kérdéseket, és nem szabad kirekeszteni a diskurzusból azokat sem, akik más véleményen vannak.

Rámutatott, hogy az emberek bizalma megrendült, mert például Németországban is azt tapasztalják, hogy a politikai elit nem a valós problémákat igyekszik megoldani. Ellenben bizonyos kisebbségek jogait egyre csak szélesítik, így mondjuk most már bárki minden évben gond nélkül megváltoztathatja a nemét a személyi igazolványában.

Természtes, hogy amikor a politika elszakad a valóságtól, a szavazók is radikalizálódnak, és éppen a megerősödött szélsőségek miatt látja úgy Leslie Mandoki, hogy nehéz idők várnak az előrehozott választások után is Németországra.

A közösségi médiáról elmondta, hogy rendkívül veszélyes helyzetet szül azáltal, hogy véleménybuborékokat alakít ki a társadalomban.

Leslie Mandoki úgy fogalmazott, ki kell mindenkinek mozdulnia a komfortzónájából, hiszen csak így lábalhatunk ki a válságokból. Ő a dalain keresztül szeretné bátorítani az embereket ebben a nehéz időben, és a zenének egyfajta fáklya szerepét szánja a sötétségben. 

Fotó: a Mandoki Soulmates Facebook-oldala

2024. december 25. 17:20
A nyilvánosságra került videó egy kiképzőtáborban készült.
Magyar Péter és Ukrajna uniós tagsága is megosztja a Tisza Párt szimpatizánsait.
Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során e...
Callcentert üzemeltetett egy budapesti börtönből egy férfi, aki egy nyereményjátékot ajánlva hívogatta az embereket ...
Mikrogravitációs körülmények között az izmok és a csontok tömege csökken, emiatt a testmozgás az űrben legalább olya...
Egy szegedi nő éppen a vihart filmezte, amikor a kamerája előtt lerepült az egyetem egész teteje. A döbbenetes felvé...
family
Gördeszkabemutató és egy bohóc szórakoztatta a gyerekeket Karcagon. A városban az új gördeszkapálya és játszótér áta...
Továbbra sem tudnak jelölteket állítani Magyar Péterék, ez derült ki a Tisza Párt nagykanizsai kongresszusán. A párt...
Elítélték azt a férfit, aki Debrecenben áthajtott egy út szélén fekvő férfin majd segítségnyújtás nélkül tovább ment...