A hétfői lapszámban megjelent interjúban Kovács Zoltán szégyennek nevezte, amit a magyar baloldal az európai uniós források ügyében tesz. A politikus a brüsszeli energiaszankciókról és a baloldal kampányfinanszírozási botrányáról is szót ejtett.
Kijelentette: a nemzeti konzultációk rendszerét Nyugat-Európában nem értik, "hiszen ott leszoktak arról, hogy a választási ciklusok közben meghallgassák a polgárokat, és kevésbé fontos a véleményük". Ezzel szemben a polgári kormány számára nyilvánvaló: ha nemzeti érdeken alapuló politikát akar folytatni, akkor nem elég négyévente, a választásokkor visszacsatolás az emberektől, hanem folyamatosan ki kell kérni a véleményüket, különösen, amikor olyan sorsfordító kérdésekről van szó, amelyek alapvetően befolyásolják az ország jövőjét - hangoztatta.
Az államtitkár emlékeztetett rá, hogy korábban a migráció és a családpolitika témájában is tartottak nemzeti konzultációt. Most a háború, valamint a háborús szankciók okozta gazdasági problémák elegendő okot adnak arra, hogy ne pusztán a közvetlen hatásokról kérdezzék meg a magyarokat, hanem arról is, hogy mit gondolnak ezeknek a közép- és hosszú távú hatásairól - mondta.
A konzultáció lényege, hogy mindenkinek lehetővé teszi a véleménye kinyilvánítását. A polgárok azt is mondhatják, hogy egyetértenek azzal, ami az Európai Unióban zajlik az energiaszankciókkal kapcsolatban, de azt is jelezhetik, hogy a kormány álláspontjával értenek egyet - emelte ki Kovács Zoltán.