lopás

Kézbesítés helyett ellopta a címzettek pénzét a postás

Sikkasztás és hamis magánokirat felhasználása miatt vádat emelt egy postás ellen a Miskolci Járási Ügyészség, aki kézbesítés helyett ellopta a címzetteknek utalt pénzt.

A tájékoztatás szerint a nő 2018-ban postai alkalmazottként dolgozott, ekkor követte el a bűncselekményt, melynek során a kézbesítendő pénzösszegeket nem adta át a címzetteknek.

A pénz átvételét úgy próbálta valótlanul igazolni a munkáltatója felé, hogy a kifizetési utalványokat a jogosultak tudomása nélkül, helyettük aláírta - olvasható az ügyészség hivatalos oldalán.
A vádlott a cselekményével több mint 80 ezer forint kárt okozott a munkáltatójának. A posta utólag a sértetteknek megfizette a vádlott által eltulajdonított összegeket.

A nőre pénzbüntetést szabott ki a Miskolci Járásbíróság.

 

a címlapfotó illusztráció

2021. március 17. 12:46
A magyar miniszterelnök összefogott a civil világgal, hogy létrehozzon egy új digitális polgári erőt.
Saját belső felméréseik szerint fölényes győzelmet aratna és elsöprő többséget szerezne a kormányoldal egy most vasá...
A szomszéd megvadult kutyája marcangolta az idős asszonyt.
Furcsa hóbortjának köszönhetően egy csapásra ismert lett.
Nem engedik ki a börtönből a rettegett bolti sorozatgyilkost: így döntött a büntetés-végrehajtási bíró. Erdélyi Nánd...
family
Ördög vagy elmebeteg? Közel húsz évvel a hírhedt „démoni megszállottság” után újra reflektorfénybe került a Naplóból...
family
Egy lány, akit az anyja elrejtett a világ elől. Senki sem tudott róla a városban. Most végre megszólalnak, mind a ke...
family
Milliárdos, aki luxusautóval jár jótékonykodni. A műkörömkirály, Jákob Zoltán most nem egy egzotikus szigetre, hanem...
family
Rutinjában nemcsak a test, hanem a lélek is szerepet kap.