tragédia

Két áldozata is van a Fekete-tengeren történt hajótragédiának

Egy teherhajó süllyedt el csütörtök hajnalban a Fekete-tenger romániai partjai közelében.

Csütörtök hajnalban elsüllyedt egy szenet szállító 48 éves teherhajó a Fekete-tengeren Románia partjai közelében, a konstancai kikötőtől 70 tengeri mérföldre, azaz 130 kilométerre - adta hírül az Agerpres. A hajó az oroszországi Don menti Rosztov városának kikötőjéből a konstancai kikötőbe tartott.

Jelentések szerint a Volgo Balt 179 hajó segítségkérését hajnali 4 óra 40 perckor észlelték a GSP Falcon román teherhajóról, az utolsó üzenet azt írta, hogy a legénység elhagyta a hajót. A riasztás után azonnal elkezdték a mentést, de az 50 kilométeres szél és a 4 méteres hullámok megnehezítették az akciót.

A hajónak tizenhárom fős ukrán legénysége volt, tizenkét férfi és egy nő, közülük tíz személyt már sikerült megmenteni, ketten viszont meghaltak, és egy matrózt még mindig keresnek. Az egyik áldozat vélhetően a hajó parancsnoka volt.

A kimentetteket a Falcon hajójára szállították, ahol megkapják a megfelelő ellátást, de hamarosan a konstancai kikötőbe viszik őket. Az ukrán nőnek viszont annyira súlyos lett az állapota, hogy őt helikopterrel már Konstancára szállították.

2021. március 11. 13:35
A Békemenet sikeresebb és Orbán Viktor mondanivalója népszerűbb volt, mint kihívójáé – ismertette legújabb felmérésé...
Magyarországon a kormány egyedülálló családtámogatási rendszert épített ki az elmúlt években, több mint harmincféle ...
Fontos látogatáson vesz részt a magyar miniszterelnök hétfőn. Orbán Viktor XIV. Leó pápával és Giorgia Meloni olasz ...
Ha az Európai Unió Putyin letartóztatásáról beszél, azzal nem lehet véget vetni az orosz–ukrán háborúnak. Területi e...
Bencsik András őszintén beszélt a Hotel Lentulaiban Orbán Viktor gesztusáról, a Békemenet jelentőségéről és a jobbol...
Megszavazta a parlament a kötelező sorkatonaság visszaállítását Horvátországban. A Tisza testvérpártjának törvényjav...
A szakértők vizsgálják az eset körülményeit.
Mi megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, visszaadtuk a 13. havi nyugdíjat és fenntartjuk a rezsicsökkentést – emlék...
A horvát parlament elfogadta pénteken a védelmi törvény módosításait, amelyekkel visszaállítják a kötelező sorkatona...