Kegyetlen kényszersorozás Ukrajnában: Éttermekből, diszkókból, iskolák elől hurcolják el az embereket - Videó

Nincs már, aki harcolni akarna Ukrajnában: menekülnek a kényszersorozás elől a határokon át. Rettegnek az ukrán férfiak a frontvonaltól, az országot ellehetetleníti az új mozgósítási törvény. Aki pedig nem tud elmenekülni, azokat pedig a sorozóbrigádok étteremből, építkezésekről, vagy éppen konditermekből viszik el.

Több mint három évvel az orosz-ukrán háború kirobbanása után egyre durvább formát ölt a sorozás Ukrajnában, mivel egyre jobban kimerülnek az emberi tartalékok.

Arra is egyre gyakoribb a példa, hogy sokan a Tiszában lelik a halálukat a kényszersorozás elöli menekülés közben. Kárpátalján az elmúlt hetekben egyre durvábban zajlik a mozgósítás, amit már a helyi sajtó sem hagy szó nélkül.

Ukrajnában tavaly május 18-án lépett életbe a sokak által jogfosztónak tartott mozgósítási törvény, amely komoly szankciókkal fog sújtani mindenkit, aki nem jelentkezik a seregnél. Egyre nagyobb a botrány abból is, hogy a kijevi külügyminisztérium megtiltotta, hogy a külföldön tartózkodó hadkötelesek útlevelet kapjanak a konzulátusokon. A tervek között szerepel, hogy Kijev megpróbálja elérni az uniós fővárosokban, hogy adják ki nekik a hadköteles férfiakat.

Nagyon durva kényszersorozás zajlik Kárpátalján

Még tavaly április végén figyelmeztető lövéseket adtak le a hatóságok a kárpátaljai Nagyszőlős hadkiegészítő parancsnokságánál, ahol feldühödött, egy főleg helyi nőkből álló csoport tagjai próbálták meg kiszabadítani elhurcolt férjeiket. A konfliktus abból alakult ki, hogy az egyenruhások nemcsak az egészséges, de még a halálos beteg hadköteles korúakat is magukkal vitték. A nők tiltakozásképpen barikádot építettek az épület elé. A rendőrség szerint emiatt akár hét év börtönt is kaphatnak. Kárpátalján az elmúlt hetekben egyre durvábban zajlik a mozgósítás, amit már a helyi sajtó sem hagy szó nélkül. A 18 és 60 év közötti férfiakat az otthonaikból, a munkahelyeikről és az utcáról viszik el a toborzók. Van, akinek körbeállják az autóját, és csak ügyvéd segítségével tud szabadulni a hatóságoktól.


Nagyobb fokozatra kapcsolt a sorozás

Az új ukrán mozgósítási törvény elfogadása után nagyobb sebességre kapcsolt a kényszersorozás Ukrajnában. Az új jogszabály értelmében kötelezővé válik a katonakönyv kiváltása, annak meglétét a rendőrség, illetve a határőrség is ellenőrizheti.

Háromezerre teszik a kényszersorozást végző brigádok számát Ukrajnában. Ezeknek a csoportoknak elsődleges feladatuk, hogy összeszedjék azokat a katonakorú férfiakat országszerte, akik még nem ragadtak fegyvert és akaratuk ellenére kivigyék őket a harcmezőre. A köztévén bemutatott riportból kiderült, hogy a sokszor az utcán sétáló férfiaknak esélyük sincs arra, hogy több, megtermett katonából álló brigáddal szembeszálljanak és ne vigyék el őket. Nem egyszer fordul elő, hogy erőszakkal rángatnak el egy embert.

Az ukrán brigádok sokszor a konditermekbe is bemennek, hogy megnézzék, kik azok, akiket ki lehetne vinni a frontra. Kijevben volt, hogy egy ételfutárt leptek meg egy cédulával, rajta a behívó részleteivel. Felvételek jelentek meg arról is, ahogy a Kijev melletti Brovariban a helyi toborzóiroda vezetője minden férfinak behívót ad a helyi önkormányzat ülésén. Először a kerület polgármestere kap cédulát, aztán a képviselők is, akik nagyon meglepődnek, de kénytelenek átvenni a mozgósításról szóló parancsot.

Építkezésekről és az éttermekből is elhurcolták az embereket

Kegyetlen kényszersorozás, sokak szerint inkább embervadászat kezdődött korábban Kárpátalján, ahova – helyi információk szerint – 300 belső-ukrajnai fegyveres hadkiegészítő érkezett, hogy begyűjtse a 18 és 60 év közötti katonaköteles férfiakat. A maszkos egyenruhások az utcákról - akár iskolák elől -, építkezésekről és az éttermekből is elhurcolták az embereket.

A brutalitásnak a napokban azonban magyar áldozata is lett.

Mint azt megírtuk, a kényszersorozott magyar állampolgárt állítólag vasdoronggal ütötték.

S. József hetekkel később a beregszászi kórházban váratlanul meghalt, ám a hozzátartozóinak azt mondták, minden rendben.

A negyvenöt éves – magyar állampolgársággal rendelkező – férfi nővére, S. Márta Facebook-posztjában a temetés híréhez kapcsolódóan osztott meg részleteket öccse tragikus haláláról.

Múlt vasárnap délelőtt azt írta:

Fájó szívvel tudatjuk azokkal, akik ismerték és szerették, hogy ma 2025. július 6-án délelőtt szeretett öcsém, Sebestyén József 45 éves korában tragikus körülmények között elhunyt.

2025. július 10. 11:06
A kényszersorozás áldozata lett. A TV2 riportere most megtálalta Beregszászon a sírját. Szívszorító képeket készítet...
A miniszterelnök péntek reggel beszámolt a legfrissebb kormányzati döntésekről, de beszélt arról is, hogy az ukrán t...
Taxinak csapódott egy sofőr péntek hajnalban Budapesten, a Blaha Lujza téren.
Hivatalos személy elleni erőszak és minősített könnyű testi sértés bűntette miatt indított nyomozást a Debreceni Reg...
Egy döbbenetes felvétel, ami az egész országot sokkolta! Egy szegedi nő épp a vihart videózta, amikor a kamerája elő...
family
AZ ÉVTIZED ÁTVERÉSE! - Nem az utcán történt, hanem a rácsok mögött. Egy szélhámos, aki a cellájából vezette a csalóh...
family
126 millió forint. Ennyi gyűlt össze az Ökumenikus Segélyszervezet Kapaszkodó adománygyűjtő akcióján, aminek célja 1...
family
Hogy fér meg egymás mellett a játszósarok, az ugrálóvár és egy világhírű festő? A BOK-csarnokban mindezt könnyedén m...
family
Felborult hajók, eltört árbócok, kieső hajóslegendák, de egy lélegzetelállító rekord is született csütörtökön Európa...
family