1. Aludjunk legalább 8 órát
Az alvás áll az egészség és jó közérzet középpontjában. Buettner azt állítja, ha 6 órát alszunk, 30 százalékkal kevésbé leszünk boldogok. Ráadásul a rossz szundikálás stresszt és ingerlékenységet is okozhat.
2. Együnk növényi alapú reggelit
Nagyon lényeges, hogyan indítjuk a napot. Az író a hús- és a tejtermékek, valaminta túl édes vagy zsíros ételek mellőzését tanácsolja.
3. Szocializálódjunk
A társas érintkezés kulcsfontosságú, így szervezzünk barátainkkal közös kávészüneteket, ebédeket. Javaslata szerint, ha lehetséges, naponta 4-6 órát töltsünk olyanokkal, akiket szeretünk.
4. Önkénteskedjünk
Fontos szempont, hogy ne csak kapjunk, hanem adjunk is. Ezért pozitív hatással lehet elégedettségünkre, hangulatunkra, ha önkénteskedünk.
5. Szundikáljunk
A nap közbeni szundikálás, azaz a 30 percnél rövidebb alvás koncentráltabbá, produktívabbá és kreatívabbá tehet minket, amely hozzájárul a boldogsághoz.
6. Ha tudunk, dolgozzunk részmunkaidőben
A heti 34 óránál kevesebbet dolgozók számolnak be a legmagasabb szintű boldogságról. Nyilvánvalóan ebben az esetben a pénz döntő faktor, hogy fedezni tudjuk szükségleteinket.
7. Legyen hitünk
Mindegy milyen hitről beszélünk, az aktívan vallásos személyek nagyobb valószínűséggel boldogabbak, mint kevésbé vallásos társaik.
8. Korlátozzuk a tévézést és a közösségi médiát
Nyilvánvalóan ezek szervesen hozzátartoznak mindennapjainkhoz. Buettner viszont azt állítja, hogy mindkettőből a napi 30 perc az optimális.
Forrás: The Sun / A bortókép illusztráció: Shutterstock