Fidesz-KDNP EP-képviselőcsoport: minden szakbizottságban módunk lesz dolgozni a magyarok érdekeiért

A Fidesz és a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) európai parlamenti (EP-) képviselői minden uniós parlamenti szakbizottságban helyet kaptak és lehetőségük lesz képviselni a magyarok érdekeit - tájékoztatott a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselőcsoportja pénteken.

Közleményében a képviselőcsoport arról tájékoztatott, hogy az Európai Parlament plenáris ülésének pénteki munkanapján bejelentették az egyes bizottságok és albizottságok tagjainak listáját - írja az MTI. 

A tájékoztatás szerint a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselőcsoportjának tagjai az alábbi szakbizottságok munkájában vesznek részt.

Fotó: MTI/Purger Tamás

Deutsch Tamás a Költségvetési Bizottság (BUDG), Költségvetési Ellenőrző Bizottság (CONT), Regionális Fejlesztési Bizottság (REGI) munkájában vesz részt.

Ferenc Viktória a Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottságban (ENVI), a Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottságban (FEMM), valamint a Külügyi Bizottság (AFET) dolgozik majd.

Gál Kinga a Külügyi Bizottság (AFET), az Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság (LIBE) munkáját segíti majd. Győrffy Balázs a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottságban (AGRI), valamint a Halászati Bizottságban (PECH) foglal helyet.

Győri Enikő a Nemzetközi Kereskedelmi Bizottság (INTA), Gazdasági és Monetáris Bizottság (ECON) és az Adóügyi Albizottság (FISC) munkájában vesz részt.

Gyürk András az Ipari, Kutatási és Energiaügyi Bizottságban (ITRE), valamint a Kulturális és Oktatási Bizottságban (CULT) foglal majd helyet.

Hölvényi György a Fejlesztési Bizottság (DEVE), a Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság (ENVI), és Biztonság- és Védelempolitikai Albizottság (SEDE) munkáját segíti.

László András az Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság, Emberi Jogi Albizottság (LIBE), az Emberi Jogi Albizottság (DROI), Külügyi Bizottság (AFET), valamint az Ipari, Kutatási és Energiaügyi Bizottság munkájában vesz részt.

Schaller-Baross Ernő a Belső Piaci és Fogyasztóvédelmi Bizottság (IMCO), az Alkotmányügyi Bizottság (AFCO), valamint Jogi Bizottság (JURI) tagja lesz.

Szekeres Pál a Foglalkoztatási és Szociális Bizottság (EMPL), valamint a Petíciós Bizottság (PETI) munkájában vesz részt.

Vicsek Annamária a Kulturális és Oktatási Bizottság (CULT), valamint a Közlekedési és Idegenforgalmi Bizottság (TRAN) tagja lesz. 

"Nekünk mindig Magyarország, a magyarok érdekei lesznek az elsők" - kommentálta Deutsch Tamás delegációvezető a szakbizottsági tagságok kihirdetését.

2024. július 19. 17:53
A 2025-ös nyári televíziós nézettségi verseny egyértelmű győztesei a TV2 hírműsorai és reggeli infotainment produkci...
Eltörölné a családi adókedvezményt a Tisza Párt, és jelentős adóemelést is tervez. Magyar Péterék visszahoznánk a há...
Újabb 30 hátrányos helyzetű gyerek kapta meg a személyre szóló tanszeradományát az Ökumenikus Segélyszervezettől. Az...
Bosszút akart állni, mert szerinte túl lassan ment előtte és leszorított az útról egy személyautót egy kamionos az M...
Letartóztatta a bíróság azt a 35 éves férfit, aki annyira összevert egy nyugdíjast Budapesten a Népligetnél, hogy ma...
Hatalmas robbanásra ébredt egy egész utca Ónodon, miután kigyulladt egy garázs és felrobbant egy ott tárolt gázpalac...