A fotó illusztráció: Shutterstock
Olaszország Magyarország a csatatér államok között
Ezután kifejtették, hogy főként olyan „csatatér államokban” törekszenek demokratikus szereplők megerősítésére, mint Brazília, Magyarország, Olaszország vagy Lengyelország.
„Partnerséget vállalunk a demokrációt védó élvonalbeli szervezetekkel a valódi választások előmozdítása, az átláthatóság és az elszámoltatható kormányzás ösztönzése, valamint a gyűlölet, a félelem és a kirekesztés elleni küzdelemben” – húzták alá.
A felhívásból kiderült, hogy az említett pályázat olyan civil társadalmi szervezeteknek szól, amelyek a 2024-es európai parlamenti választásokkal összefüggésben az EU azon polgárait igyekeznek megszólítani, akik egy olyan uniós tagállamban élnek, melynek nem állampolgárai.
„Az uniós polgároknak szavazati joguk van az EP-választásokon, függetlenül attól, hogy állampolgárai-e annak az uniós tagállamnak, amelyben laknak vagy sem” – írták.
Kik pályázhatnak?
Részletezték a pályázók körét is. Kiderült, hogy olyan nem kormányzati és pártoktól független szervezetek jelentkezhetnek, amelyek
- az EU polgárai számára nemzeti és/vagy nemzetközi hatókörrel rendelkeznek,
- támogatják a civil társadalom fejlődését és gyarapodását elősegítő környezetet,
- megfelelnek minden helyi és amerikai szabálynak és szabályozásnak, beleértve a vonatkozó választási és kampányfinanszírozási törvényeket is,
- teljes mértékben átlátható módon kommunikálnak a kapott támogatásról
– sorolták.