A rossz ébredésnek számos oka lehet, néha az egészen ártalmatlannak tűnő szokásaink is felelősek érte. A The Sun pénteken összegyűjtött hét lehetséges tényezőt, amelyek megkeresíthetik a reggeleinket.
1. Alvási apnoe
Ez az alvászavar könnyen lehet felelős a visszatérő reggeli fejfájásért, esetleg migrénért. A borzalmas ébredést olykor hányinger és fényérzékenység is kíséri.
Ahogy már korábban is írtuk, az alvási apnoe azt jelenti, mikor bizonyos időközönként az ember légzése álmában leáll, majd újra elindul, felismerése pedig egyedül nagyon nehéz.
A zihálás, a hangos horkolás, az egyéb kellemetlen hangok, valamint napközben az indokolatlannak tűnő fáradtság, koncentrációhiány és a hangulatingadozás jó eséllyel ezt jelzik.
2. Éjjeli fogcsikorgatás
Ezt a rossz szokást sokan még ébren sem veszik észre, így éjszaka szinte kizárt, hogy bárkinek is feltűnjön. A mozdulatok olyan feszültséget keltenek az állkapocsban, ami miatt fejfájással ébredhet az ember.
Emellett az arc-, nyak- és vállfájdalomért, a sérült, esetleg törött fogakért, valamint az állakapocsban jelentkező fájdalomért is felelős lehet, amelye temporomandibuláris diszfunkcióhoz is vezethet.
3. Álmatlanság
Rengeteg ember szenved attól, hogy csak nagy nehézségek árán képes elaludni, éjjel viszont rendszeresen felébred, majd reggel szinte az ágyból sincs ereje kikelni.
Rengeteg dolog állhat a háttérben a stressztől, a szorongástól, a depressziótól kezdve az alkoholon, a koffeinen és a nikotinon át a kényelmetlen alvási környezetig.
Érdemes minden egyes nap ugyanabban az időben nyugovóra térni, lefekvés előtt hanyagolni a telefont, illetve sötét szobában hajtani álomra a fejünket.
A jobb alvásminőség egyértelműen segíthet enyhíteni a fejfájást.