Futótűzként terjednek az extrémebbnél extrémebb divatdiéták. Mindenki tökéletes vagy úgy is mondhatjuk, egészséges alakra vágyik. Sokan szó szerint bármit bevállalnának, hogy kevesebbet mutasson a mérleg vagy, hogy egyszerűen csak jól érezzék magukat a bőrükben.
A súlyfelesleg nem válogat. Elég egy rosszabb időszak vagy éppen a karantén alatti bezártság és csak úgy szaladnak fel az emberre a plusz kilók. Amilyen gyorsan felszaladnak, sajnos leadásuk annál lassabb. A megfelelő módszer vagy éppen diéta kiválasztása, pedig sokszor szó szerint emberpróbáló feladat.
Akadnak olyanok is, akik végső elkeseredésükben szó szerint mindent bevállalnak. Így tett az a 19 éves angliai lány is, aki a nyershús diétát választotta. A nem csak gusztustalan, de egészségére ártalmas módszerrel eddig 31 kilótól szabadult meg.
Dobák Zita dietetikus szerint mindenféle szélsőséges étrendnél azért működhet, meg minden divatdiéta, azért működhet, mert egy megszokott étrendtől elmozdulunk. Tehát mindenképpen, még hogyha csak fagylaltot ennénk vagy csak csokoládét, akkor is lehetne valami fogyást elindítani. Itt az a lényeg, hogy hosszú távon milyen tápanyagokat visz be és ez milyen hatással van az ő szervezetére.
Az egy oldalú táplálkozás a dieteikus szerint ideig, óráig beválhat hosszú távon azonban súlyos következményei lehetnek.
„Vannak olyan diéták, amiket bizonyos betegségeknél ajánlunk. Ilyen például a mediterrán típusú diéta vagy a dázs diéta. Ahol mondjuk a sószegénység, a kálium bevitelre nagyobb hangsúlyt fordítunk. A zöldség, gyümölcsökben való gazdag táplálkozás. De most már nagyon népszerű például a mikrobium típusú étrend is, ami a bélflórának a helyes működése szempontjából egy fajta étrend” – tette hozzá.