Drónra szerelt bombával gyilkolnák a rendőröket Mexikóban

Több rendőr is megsérült a drogháborúban, amelyhez a modern technológiát hívják már segítségül a mexikói kartellek.

A mexikói kartellek megváltoztatták a drónok használati módját, hogy képesek legyenek bombák szállítására, mivel az elmúlt négy hónapban egyre jobban fokozódott a harc. A légi támadásokban eddig senki sem sérült meg, mostanáig.

Két rendőrtiszt megsebesült, amikor egy drón megcélzott egy Aguililla városához közeli épületet, egy bejáratot a Tierra Caliente néven ismert területre, ahol a szervezett bűnözők hatalmi harcot folytatnak az emberkereskedelmi útvonalak és védelmi pénzt fizető területek ellenőrzése miatt.

A helyi média beszámolói szerint a Jalisco Új Nemzedék Kartell (CJNG, spanyol rövidítés szerint) volt felelős a támadásért, a Vice CJNG forrása szerint viszont nem ők követték el a támadást. A besúgó szerint a rivális kartellek állnak a háttérben, hogy magukra vonják a rendőrség figyelmét.

Fotó: Mexican Federal Police

Noha két rendőr megsebesült, Luis Cresencio Sandoval González mexikói védelmi miniszter azt mondta, hogy a támadások nem aggasztóak.

Közölte, hogy egy személyt tartóztattak le a támadással kapcsolatban, de azt állítja, hogy a drónok nem olyan hatékonyak, mint azt a kábítószer-kartell szerette volna, mivel a gépek nem képesek káros mennyiségű robbanóanyagot szállítani.

Romain Le Cour, a Noria Mexikó és Közép-Amerika kutatóintézet részéről azonban megvizsgálta a hatalmi dinamikát Tierra Caliente-ben, és közölte, hogy González válasza nyilvánvaló politikai szónoklat csak.


Le Cour szerint a kormány valójában megpróbálja csökkenteni a támadások jelentőségét.

A Tierra Caliente két vezető szervezett bűnözői bandája, a Carteles Unidos (Egyesült Kartellek) és a CJNG állítólag fegyverkezési versenybe keveredtek, mivel több drónra vágynak, hogy ellenőrzésük alatt tartsák a területeiket.

Le Cour megjegyezte, hogy a szervezett bűnözéssel foglalkozó csoportoknak most már innovatívabb módjaik vannak az erőszak alkalmazására, mivel a támadó drónok használata egyre gyakoribbá válik.

A Small Wars Journal beszámolója négy korábbi eseményt jegyez Mexikó drogháborúja során, amikor robbanószerekkel szerelték fel a drónokat, közülük hármat a CJNG-hez kötnek, a szerzők megjegyezték:

"Lehet, hogy végül egy olyan fordulópontot érünk el, ahol ezek a támadási rendszerek valamikor intézményessé válnak a CJNG műveleteiben."


A háború Tierra Caliente-ben állítólag 2006 decembere óta tart, amikor Felipe Calderón akkori elnök megindította Mexikó drogháborúját.

2021. április 28. 13:48
Őrizetbe vettek Szicíliában három marokkói állampolgárt két magyar turista elleni nemi erőszak gyanújával - közölték...
Európa háborúpárti vezetői tanácskozást tartottak. Eldöntötték: katonákat fognak küldeni Ukrajnába. Megmondtuk előre...
Családtámogatások vagy adóemelés, rezsicsökkentés vagy három és félszer magasabb rezsi, orosz olaj vagy 1000 forinto...
Két perc. Ennyi kellett egy profi rablópárosnak, hogy betörjenek, felfeszítsenek egy bankautomatát és elvigyék belől...
A betonnak csapódott a feje, miután ököllel arcon ütötték, ezért halt meg egy férfi Budapesten az Üllői úton. Az ese...
HIBÁZTAK - A tervezőmérnök, a műszaki vezető és kivitelezők, összesen négy ember hibájából omolhatott le a Jókai utc...
Balhék, poénok és hatalmas hangerő. A Megasztár nyolcadik évada garantáltan mindent felülmúl, amit az eddigi szériák...
family
Szeptember a legjobb alkalom a felfrissítésre.
Rekordszámú, közel száz magyar tervező mutatja be a 2026-os tavaszi–nyári kollekcióját a Budapest Central European F...
A magyarok túlnyomó többsége nem hisz Magyar Péteréknek - ez derül ki az Alapjogokért Központ legfrissebb felméréséb...