Denevérek terjesztette veszettség okozta egy francia férfi halálát

A 60 éves férfi még 2019 augusztusában Limoges-ban halt meg agyvelőgyulladásban, a betegség eredetét akkor nem tudták feltárni az orvosok.

A párizsi Pasteur Intézet kutatóinak szerdai közlése szerint denevér haraphatta vagy karmolhatta meg.

Lyssavírus fertőzte meg

A Necker Kórház és a Pasteur Intézet kutatói fogtak össze a betegség okainak feltárására. A férfi halála után folytatott genetikai elemzések mutatták ki, hogy lyssavírus európai denevérek terjesztette változata fertőzte meg őt - írja az MTI az AFP-re hivatkozva.

"A reptrospektív diagnózisnak köszönhetően derült fény az esetre. A vírus eredetétét 2020 novemberében azonosítottuk. A koronavírus-járvány közepette ez a felfedezés nem keltett figyelmet" - közölte Laurent Dacheux, a Pasteur Intézet veszettség központjának helyettes vezetője.

A kutatók is meglepődtek

Az igen ritka esetet a kutatók a mesvaccins.net honlapon mutatták be a nyilvánosságnak.
"35 éve nem történt európai denevérek okozta fertőzés miatti elhalálozás a világon. Franciaországban ez az első. 1985-ban volt azonos haláleset Oroszországban" - tette hozzá a kutató.

Elmondta, hogy a limoges-i férfi otthonának padlásán denevérek fészkeltek. Franciaországban 2001 óta nem fordult elő veszettség.

MTI/Fotó: Pasteur Institute

2021. január 07. 12:55
Szemtanúk szerint Odesszában, a rendőrök kezdtek toborzási akcióba. A történtekről a helyi lakosok beszámolói alapjá...
Iránban kivégezték az állam ellen harcoló Népi Mudzsahedek (Mudzsahedin Halk, MEK) nevű emigráns szervezet két tagjá...
Tűzoltó repülőgépek és helikopterek folyamatosan dolgoztak vasárnap Görögországban, ahol a mentőszolgálatok továbbra...
A hadkiegészítő központ emberei nyilvános helyszínen, a mikolajivi piac területén igazoltatták az ukrán férfiakat. A...
13 év. Ennyi ideig nem tudott a világról semmit az a mezőtúri kislány, akit a saját anyja zárt el a külvilágtól. Nem...
family
Megmentette gazdája életét egy spániel Southampton-ban, az Egyesült Királyságban!
A résztvevők felvonulásával és egy fúvószenekar koncertjével megnyitották a vitorlázórepülő Európa-bajnokságot Békés...
A szombati nap után világossá vált, hogy mi a 2026-os választás tétje - ezt írta közösségi oldalán a Fidesz frakció ...
Élete első bálján máris megválasztottak az Anna bál szépének egy 18 éves budapesti lányt, azt mondta, egyáltalán nem...