Csalásra hívja fel a figyelmet az egyik nagybank

Soha, semmilyen médiumnak nem nyilatkozott kriptovalutás pénzkereseti lehetőségről Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, minden ilyen közléstől a leghatározottabban elhatárolódik - közölte az OTP hétfőn a csalásra figyelmeztető közleményében.

Az utóbbi hónapokban egyre gyakoribb, hogy internetes csalók ismert emberek nevével, arcképével visszaélve kitalált történetekkel csábítanak kriptovalutás befektetésekre - írják a közleményben.

A bűnözők mások mellett Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatójának nevét, és fotóit is felhasználják arra, hogy gyanútlan és hiszékeny embereket tőrbe csaljanak, valószínűtlen hozammal kecsegtető, befeketésnek álcázott ígéretekkel megszerezzék az adataikat és a pénzüket - olvasható a közleményben.

Ez a csalási forma elsősorban a közösségi médiában terjed, a bankvezető fokozott óvatosságra int, és megtette a csalókkal szemben a szükséges bűntetőjogi lépéseket - tájékoztatott az OTP.

MTI/A címlapfotó illusztráció

2022. február 15. 07:08
A Fidesz a békét és a nyugalmat képviseli. „Tessék választani!” – írta a miniszterelnök.
Mégis mi van abban a programban, amit háromszázan írnak, és ennyire kell titkolni? Az már csak a kisebbik kérdés, ho...
Tavasz óta gőzerővel készül a Tisza Párt programja, de a részleteket még nagyon sokáig titkolni akarják Magyar Péter...
Nagy Ervin szerint nem kell mindent elmondani, mert azt az ellenfelek félreértelmezhetik vagy felhasználhatják – így...
A Fidesz frakcióvezetője megunta, hogy a „balos és liberális újságírók/propagandisták másfél hete lapítanak az ügybe...
Az angol férfi azt mondta, azért vesztek össze, mert az áldozat nem vele foglalkozott. További részletek a Tényekben...
A nevelőanya rizses húst akart lenyomni a kisfiú torkán, végül a gyerek megfulladt. További részletek a Tényekben 18...
Nem meglepő, hogy Magyar Péter egy megszorításokért rajongót választott maga mellé.
Császár Attila interjút adott a Tényeknek.