Cohen a France 3-nak elmondta, hogy 26 önkormányzatnak küldtek pályázati felhívást, és a chateauduni prefektúra vissza is jelzett, hogy lenne értékesítendő ingatlan. A tévés többet meg is nézett, de egyetlenegy sem volt megfelelő, mert vagy az alapterülete nem volt elég nagy, vagy túl nagy átalakítást kellett volna elvégezni.
A France 3 azt írja, hogy innentől a két fél különbözőképpen emlékszik a történtekre, mert Cohen azt állítja, az önkormányzat emberei invitálták, hogy a templom épületét is nézze meg, míg a helyi hatóságok szerint a tévés kéredzkedett be az épületbe, amikor meglátta. Amikor másodszor járt a városban, már arról tájékoztatta az önkormányzatot, hogy csakis a templom épülete megfelelő számára. Azzal érvelt, hogy az épületben évente jelenleg maximum ötször van mise, és az átalakítás fellendítené a város életét.
Ennek ellenére az üzlet mégsem köttetik meg, miután az épület tulajdonosa valóban az önkormányzat, de a törvény értelmében a templom kezelője az egyház, pontosabban a chartres-i püspökség, és a templom csakis vallási célokra használható, minden egyéb felhasználás csak akkor törvényes, ha a templomban már semmilyen hitéleti tevékenység nincs.
A chartres-i püspökségnek egyébként az ellen nincs ellenvetése, hogy használaton kívüli templomok más formában nyerjenek új életet, és példaként a Chartres belvárosában álló Szent Hit templomot említik, ahol ma már aukciós ház működik.
A chateauduni templom viszont "működik, húsvéttól mindenszentekig miséznek ott, házasságok köttetnek, ünnepeket ülnek, szeminaristák járnak oda. Nincs tervben a templomépület templom jellegének megszüntetése" - tudatta a chartres-i püspökség, megjegyezve, hogy az önkormányzat csak az utolsó pillanatban értesítette az egyházat, és úgy tárgyalt Cohennel, hogy sem a plébániát, sem a helyi katolikus közösséget nem tájékoztatták. Cohen erre reagálva közölte, hogy egyáltalán nem áll szándékában ebben az ügyben vitát kirobbantani vagy konfliktust szítani, máshol is tud üzletet nyitni.
MTI