A tavalyi országgyűlési választást követően Verhofstadt úgy vélekedett, hogy a "gyűlölet győzött Magyarországon", emellett rendszeresen támadta hazánkat a határvédelmi és gyermekvédelmi intézkedések miatt - fűzte hozzá az Alapjogokért Központ elemzője.
Álláspontja szerint "nem véletlen az sem, hogy az Európai Parlament nyílt társadalom hálózatával szövetségben álló balliberális többsége bizonyos időközönként dedikált jelentésekben foglalkozik Magyarország támadásával".
Az első ilyen, 2013-ban elfogadott dokumentum Rui Tavares nevéhez fűződik - idézte fel a szerző, megjegyezve, a portugál zöldpárti politikus érveit a Magyarországon tevékenykedő, Soros Györgyhöz köthető szervezetek igyekeztek védeni.
A Tavares-jelentés nem mellesleg azért is szidalmazta Magyarországot, mert az alaptörvény bizonyos "családformákat" kizár a család fogalmából.
A soron következő jelentéstevő Judith Sargentini volt - folytatta az elemző -, az ő elmarasztaló előterjesztését 2018-ban fogadta el az Európai Parlament.
"A mondvacsinált vádpontokat a nyílt társadalom hálózatának magyarországi partnerei segítségével dolgozta ki", és arra a megállapításra jutott, hogy Magyarországgal szemben meg kell indítani a 7. cikkely szerinti jogállamisági eljárást.
A jelentés ismét sérelmezte, hogy alkotmányunk nem felel meg a genderideológiának, valamint kritizálta Magyarország migránsokkal szembeni bánásmódját is, vagyis a határvédelem jogát akarta elvenni - értékelt az Alapjogokért Központ munkatársa.
Végül kitért a Gwendoline Delbos-Corfield-jelentésre, amely "újfent támadta hazánkat határvédelmi intézkedései miatt, de a vádpontok között megjelent a gyermekvédelmi törvény elfogadása is, amely a szöveg szerint az egyenlő bánásmódot sértő jogszabály".