Adták-vették a meztelen gyerekekről készült videókat, két szegedi és egy budapesti férfit fogtak el

Két szegedi és egy budapesti férfit fogtak el a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) gyermekvédelmi szakemberei gyermekpornográfia és zsarolás gyanúja miatt.

A holland társhatóságtól még 2022 nyarán érkezett jelzés arról, hogy egy társkereső oldalon egy magyarországi felhasználó pénzért kínál gyermekpornográf felvételeket – közölte kedden a police.hu oldal.

A közlemény szerint egyértelművé vált, hogy az illegális tartalmakat árusító felhasználó talált is egy magyar vevőt: a képeket és egy videót 10 ezer forint ellenében küldött el neki, később azonban további összeget követelt tőle, kilátásba helyezve, hogy ha ezt nem teljesíti, akkor az ismerőseivel tudatja, gyermekpornográf felvételeket vásárolt.

A nyomozók végül azonosították a szexuális tartalmú felvételeket megvásárló embert, egy 42 éves budapesti férfit; a rendőrök 2022 decemberében lefoglalták elektronikai eszközeit.

Később a tiltott felvételek árusítója, egy 22 éves szegedi férfi is "célkeresztbe került". Az ő lakásán is kutatást tartottak a nyomozók, majd lefoglalták az ő, illetve az élettársa adathordozóit is.


A vizsgálatok során ugyan nála nem, de élettársánál, egy 22 éves férfinál több gyermekpornográf felvételt is találtak, mire azonban meggyanúsították volna, elérhetetlenné vált a rendőrök számára, így elfogatóparancsot adtak ki ellene, és hosszú ideig keresték.

Az ügyben a közlemény alapján az hozott fordulatot, hogy idén március elején megtudták, a férfi egy szegedi lakóparkban tartózkodik.

Mivel olyan információk merültek fel, hogy a férfinál és az élettársánál fegyverek lehetnek, elfogásukhoz a Terrorelhárítási Központ műveleti egységének a segítségét kérték.

A rendőrök március 12-én fogták el a két férfit. A lakásban a nyomozók metamfetamint találtak és foglaltak le.

Az egyik férfit pornográf felvétel kereskedelmével elkövetett gyermekpornográfia és zsarolás miatt hallgatták ki gyanúsítottként a nyomozók, míg társát gyermekpornográfia miatt. A lefoglalt droggal kapcsolatban kábítószer birtoklása miatt indult eljárás - áll a közleményben.

MTI

2025. március 18. 16:42
Leszakadt a lépcsőház egy budapesti társasházban, létrával mentették a lakókat
Leszakadt egy társasház lépcsője Budapesten a 8. kerületben, miután tűz volt az épületben csütörtökön.
Kegyetlen, amit a saját kutyájával tett egy kíméletlen terepjárós Debrecenben
Terepjárója mögé kötötte a saját kutyáját egy lánccal egy férfi Debrecenben, így húzta maga után kilométereken keres...
Kulisszatitkokat árult el a Hunyadi fináléja előtt Bán Mór
Elképesztő munka áll mögötte.
Besokallt Mihályfi Luca, beszólt Hegyes Bercinek
Párját okolja a történtekért.
Repülni fogtok kutyák! Meg fogtok dögleni - Tatabányán több intézményt ki kellett üríteni
Elfogtak a rendőrök egy 45 éves mocsai férfit.
Itt az idő cselekedni!
Vannak olyan helyzetek, amelyeket nehéz könnyek nélkül kibírni. A következő percekben megdöbbentő élettörténeteket l...
family
Megmutatta, bevalotta!
Mindenkiről ő gondoskodott, mégis maradt energiája a saját játékára. Horváth Grétát csodanőnek hívták a Farmban. Mik...
family
Lebukott a próbafülkés tolvaj Miskolcon, azt hitte stílusosan távozhat
Menekülés közben az eladókat sem kímélte.
Ez nagyot fog szólni!
Az elmúlt hetekben alig vártuk már, hogy ismét szombat legyen és újabb résszel érkezzen a Hunyadi sorozat. Nem is cs...
family
Húsvéti rémálom: Két gyermek maradt árván
Szüleikkel együtt utaztak a tragikus napon.

Keresztbe fordult egy gépkocsi az M85-ösön Rábapatonánál
Keresztbe fordult egy gépkocsi az M85-ösön Rábapatonánál
A tűzoltók riasztották a forgalmi akadályhoz.
Baleset okoz fennakadást az M3-as autópályán, egyelőre áll a forgalom!
Több autó ütközött össze az érintett szakaszon.
Baleset okoz fennakadást az M3-as autópályán, egyelőre áll a forgalom!
Több autó ütközött össze az érintett szakaszon.
Két autó rohant egymásba Mosonmagyaróváron - Mentő is a helyszínen
Egy sávon halad a forgalom az Ostermayer utca érintett szakaszán.
Drónnal ütközött az útellenőr az M1-esen
Április 12-én, szombaton délután különös baleset történt az M1-es autópálya 158-as kilométerénél, a Lajta pihenő lehajtójánál. Egy, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kezelésében lévő drón gyakorlórepülés közben – egyelőre tisztázatlan okból – nekiütközött az MKIF autópályakezelő útellenőrző járművének, egy Mercedes Sprinter típusú kisbusznak.
Szokatlan baleset az autópályán: drónnal ütközött az útellenőr
Drónnal ütközött egy útellenőr az M1-es autópályán még szombaton. A szokatlan balesetről részletek derültek ki.
Képeken a megrázó baleset helyszíne, a mentők már csak a halál beálltát tudták megállapítani
Lesodródott és fának csapódott egy autó Csengelénél.
Pótkocsis teherautó fekszik keresztbe ezen a borsodi úton – A gázolaj is folyik, teljes útzár van!
Rendőrségi és tűzoltó egységek is a helyszínre vonultak. A baleset miatt teljes útlezárás van érvényben a helyszínelés idejére. Kiömlött gázolajat takarítanak.
Mentőhelikopter is érkezett a szabadbattyáni balesethez – válaszolt az OMSZ
Közlekedési balesetet szenvedett Szabadbattyán egyik szociális munkatársa. Az OMSZ is megszólalt a sérült állapotáról!
Megrázó fotók készültek a halálos tragédia helyszínén
Hiába vonultak nagy erőkkel a helyszínre a hivatásos szervek, a sofőr életét nem tudták megmenteni.
Mentőhelikopter is érkezett a hajdú-bihari balesethez!
Csütörtök délután riasztották a hatóságokat. A balesethez mentőhelikopter is érkezett.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.