A kormány az év minden napján gondoskodik az idősekről

A Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a közösségi oldalán köszöntötte szépkorú honfitársait az Idősek Világnapján.

Az ENSZ Közgyűlése 1990. december 14-én szavazta meg, hogy október 1-je legyen az idősek nemzetközi napja, más néven az Idősek Világnapja. 

Az intézkedés célja, hogy középpontba helyezzék a méltóságteljes öregkort. Fontos az életkorral kapcsolatos sztereotípiák lebontása, a tanulási lehetőségek biztosítása, hogy az egészségben és a méltóságban megélt idősödés követendő példa legyen a fiatalok számára – olvasható a jokor.hu portálon.

Mindannyiunk felelőssége, hogy az idősebb korosztálynak helye legyen a családban, hiszen a család a nemzedékek közötti szolidaritás kiindulópontja is. Lényeges szempont az idősek és a gyerekek találkozása, hogy párbeszéd alakulhasson ki arról, mit hoz magával az öregedés, és miként működhetnek együtt az idősebbek és a fiatalok.


 

Zsigó Róbert ebből az alkalomból köszöntötte közösségi oldalára feltöltött videójában az időseket. Mint elmondta, valamennyi szépkorú honfitársunkat az Isten éltesse boldogságban és nyugalomban, és biztosította őket arról, hogy a kormány mindenben segíti őket.

– Mindent megteszünk értük és természetesen a magyar családokért, megvédjük a 13. havi nyugdíjat, a rezsicsökkentést, és megvédjük őket az indololatlan áremelésektől

– fogalmazott a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára.

Fotó: Shutterstock

Zsigó Róbert kijelentette, október közepéig minden nyugdíjas megkapja a neki járó élelmiszerutalványt, valamint novemberben ismét érkezik az idősek számlájára az inflációkövető nyugdíjkiegészítés.

– Ilyenkor mindenki fűt-fát ígér az időseknek. De kérem, ne hagyják magukat átverni. Főleg attól a Magyar Pétertől ne hagyják magukat átverni, aki elárulta a feleségét, és felvételek bizonyítják, hogy a színfalak mögött gúnyt űz az idősekből, sértegeti őket

– állította Zsigó Róbert.

Hozzátette, ne hagyják átverni magukat attól a Magyar Pétertől, akinek a bizalmasai abban reménykednek, hogy az idősek minél hamarabb eltávoznak e világból.

Ne bízzanak abban a Tisza Pártban, amely már megegyezett Brüsszellel abban, hogyha hatalomra jut, megszünteti a 13. havi nyugdíjat és a rezsicsökkentést. Ám amíg nemzeti kormánya van Magyarországnak, ezt nem tehetik meg.

Nyitókép: Facebook/Zsigó Róbert

2025. október 01. 10:14
A Tisza beemelte programjába Brüsszel orosz energia tiltására vonatkozó célkitűzését. Az intézkedés minden magyarnak...
Donald Tusk lengyel miniszterelnök szerint Európának fel kell hagynia azzal, hogy kizárólag az Egyesült Államokra tá...
Gulyás Gergely a közösségi oldalán közzétett bejegyzésében arra hívta fel a figyelmet, hogy a bíróság ítélete alapjá...
Reagált a Szőlő utcai javítóintézet körül kialakult ügyekre és az azokkal kapcsolatos sajtóhírekre közösségi oldalán...
A volt német kancellár hosszú ideig meghatározó szereplője volt az európai politikának, és rendszeresen egyeztetett ...
Brüsszel olyan költségvetést készített elő a következő hét évre, amely elsősorban az ukrán hadsereg és az ukrán álla...
Immár 23 éve, hogy a Tokaj-hegyaljai történelmi borvidék felkerült az UNESCO Világörökségi Listájára. A régió szőlők...
A kormányfő az Idősek Világnapja alkalmából is köszöntötte a nyugdíjasokat.