A konzultáció válaszadói szerint fokozatosan kell feloldani a korlátozásokat - Videó

Az újraindításról szóló, pénteken véget ért online konzultáció válaszadóinak 88 százaléka szerint a járványügyi korlátozásokat fokozatosan, lépésről lépésre kell feloldani, és csak 12 százalék mondta azt, hogy egy lépésben, a járvány végén - közölöte a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton a Facebookon.

Dömötör Csaba köszönetet mondott annak az 528 ezer embernek, aki elmondta a véleményét.

Kiemelte, a kormány az eredmények alapján elkészíti az újraindítási tervet, amelynek egyes szakaszai a beadott oltások számához igazodnak majd. "A nyitás részleteiről a miniszterelnök hazai szakemberekkel és olyan külföldi miniszterelnökökkel is egyeztet majd, akik előttünk járnak az oltási programban" - mondta Dömötör Csaba.

Hangsúlyozta, a kormány azon dolgozik, hogy amint a járvány visszaszorul és nő a beadott oltások száma, fokozatosan újra lehessen indítani az életet Magyarországon. Az államtitkár a konzultáció eredményeiről szólva kifejtette, a résztvevők 65 százaléka ért egyet azzal, hogy a védettségi igazolvánnyal rendelkezők felmentést kapjanak egyes korlátozó intézkedések alól. Elmondta, 74 százalék szerint, ha azt a járványügyi helyzet engedi, az első lépések között enyhíteni kell az este 8 óra utáni kijárási tilalmat, szigorú biztonsági szabályok mellett. "Az éttermek és szállodák nyitása ügyében ez a támogatottság 87, a sportlétesítmények nyitásával kapcsolatban pedig 75 százalékos" - közölte Dömötör Csaba.

A kormány képviselője aláhúzta, a résztvevők 58 százaléka ért egyet azzal, hogy a védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek meg kell engedni, hogy rendezvényeket, így koncerteket, sporteseményeket látogathassanak. Kiemelte, a külföldiek belépésével kapcsolatban a válaszadók 79 százaléka egyetért azzal, hogy a járvány végéig Magyarországra csak olyan külföldiek léphessenek, akiket vagy beoltottak, vagy rendelkeznek védettségi igazolvánnyal. A konzultáció részletes eredményeit a kormány internetes oldalain is közzéteszi - jegyezte meg Dömötör Csaba.

2021. március 20. 08:45
Az indulatok és az agresszió felkorbácsolásának a politikában mindig rossz vége van a miniszterelnök szerint.
A Tisza-adó szálai Brüsszelbe vezetnek, ugyanis Brüsszelben nagyobb adóterhet raknának a családok nyakába, miközben ...
A miniszterelnök a Harcosok Klubjában arról írt, hogy Brüsszel katonákat küldene Ukrajnába, de Magyarországnak a háb...
A Tisza kiszivárgott adóemelési terve után itt az újabb kijózanító elszólás. A párt gazdasági programírója szerint f...
Elgázolt, majd métereken át vonszolt magával a motorháztetőn egy biztonsági őrt egy férfi Budapesten, megdöbbentő vi...
Több mint 11 millió uniós polgár hangját hagyta figyelmen kívül az Európai Bizottság – jelentette ki Dabis Attila po...
Levideózta magatehetetlen áldozatát a Budapesten megölt amerikai nő gyilkosa, megdöbbentő részleteket közölt most a ...
A protokollnak megfelelően fognak eljárni – írta meg a Mandiner szerdán.